Бренд: Samsung
Краток опис: Samsung SM-A346 Galaxy A34 Lime 5G 6/128, Hybrid Dual Sim, Di...
Достапност:
Шифра: 55448
Гаранција (дена): 720
Редовна Цена: 25,999 Ден.

СЕТЕК ДЕНОВИ КЛУБ ЦЕНА:

13,995 Ден.
12 РАТИ: 1,202 Ден.
24 РАТИ: 619 Ден.

Количина

*Сетек Сè од Техника не одговара за технички грешки и слики што не соодествуваат со реалниот производ.
*Сетек Сè од Техника го задржува правото за промена на цените без претходна најава.
*Сите цени се со пресметан ДДВ.
*Вредноста на ратата се однесува за 12/24 рати Сетек клуб кредит.
*За Сетек клуб кредитот има 3% административен трошок.
*ОНЛАЈН ЦЕНАТА ВАЖИ САМО ЗА НАРАЧКИ ОД ВЕБ СТРАНАТА НА СЕТЕК.
Samsung SM-A346 Galaxy A34 Lime 5G 6/128, Hybrid Dual Sim, Display: Super AMOLED 120Hz; FHD+, 6.6 inches 106.9 cm2 (~84.9% screen-to-body ratio), 1080 x 2400 pixels 19.5:9 ratio (~390 ppi density), Corning Gorilla Glass 5, IP67 dust/water resistant (up to 1m for 30 mins), Chipset: Mediatek MT6877V Dimensity 1080 (6 nm), CPU: Octa-core (2x2.6 GHz Cortex-A78 & 6x2.0 GHz Cortex-A55), GPU: Mali-G68 MC4, OS: Android 13; One UI 5.1, Internal Memory: 128GB, RAM: 6GB, Triple Camera: 48 MP f/1.8, 26mm (wide) 1/2.0" 0.8µm PDAF OIS, 8 MP f/2.2 123˚ (ultrawide) 1/4.0" 1.12µm, 5 MP f/2.4 (macro), LED flash; panorama; HDR, Video: 4K@30fps; 1080p@30/120fps, Front Camera: 13 MP f/2.2 (wide) 1/3.1" 1.12µm, Video: 1080p@30fps, Connections: Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac, WiFi Direct, Dual Band, Hot Spot, Bluetooth: 5.3 A2DP LE, GPS whit A-GPS; GLONASS; GALILEO; BDS, NFC, Sensors: Fingerprint (under display; optical), accelerometer; compass; gyro, Virtual proximity sensing, USB Type-C 2.0; USB On-The-Go, Non-removable Li-Po 5000 mAh battery, Fast charging 25W, P/N: SM-A346BLGAEUC
5G ДА
Display " 6.5-7
Ram 6
Rom 128
Колор Green
батерија (mAh) 5000-6000