Бренд: Asus
Краток опис: ASUS ROG Strix G15 G513RM-HQ156, - Процесор AMD R7 6800H (16M...
Достапност:
Шифра: 52789
Гаранција (дена): 720
Редовна Цена: 94,999 Ден.

ЦЕНА СО КЛУБ КАРТИЧКА:

79,999 Ден.
12 РАТИ БЕЗ КАМАТА: 6,667 Ден.
24 РАТИ БЕЗ КАМАТА: 3,334 Ден.

Количина

*Сетек Сè од Техника не одговара за технички грешки и слики што не соодествуваат со реалниот производ.
*Сетек Сè од Техника го задржува правото за промена на цените без претходна најава.
*Сите цени се со пресметан ДДВ.
*Вредноста на ратата се однесува за 12/24 рати Сетек клуб кредит.
*За Сетек клуб кредитот има 3% административен трошок.
*ОНЛАЈН ЦЕНАТА ВАЖИ САМО ЗА НАРАЧКИ ОД ВЕБ СТРАНАТА НА СЕТЕК.
ASUS ROG Strix G15 G513RM-HQ156, - Процесор AMD R7 6800H (16M Cache up to 4.7 GHz, Рам Меморија 16GB DDR5 4800Mhz , Диск 1TB M.2 SSD PCIE NVME , Графичка карта NVIDIA GeForce RTX 3060 6GB DDR6, 802.11ac, 4xUSB (2x3.2, 1x3.1 type C, 1x USB 2,0), Gigabit LAN, WLAN 802.11ac dual, Bluetooth, SD Card reader, HDMI 1.4, Backlit Chiclet Keyboard 4-Zone RGB, 90WHrs / 4S1P/ 4-cell Li-ion -, FREE DOS, 165MHz 15.6" WQHD (2560 x 1440), PN: 90NR0845-M008W0
Големина на диск 1TB
Големина на екран 15.6 инчи
Графичка Картичка nVidia
РАМ Меморија 16GB
Резолуција WQHD
Тип на Диск SSD
Тип на Лаптоп GAMING
Можеби ќе Ве интересира