Бренд: Vivo
Краток опис: Vivo Y21s 4/128GB Midnight Blue, Dual SIM (Nano-SIM dual stand-b
Достапност:
Шифра: 52391
Гаранција (дена): 720
Редовна Цена: 13,999 Ден.

КЛУБ ЦЕНА:

11,699 Ден.
12x КЛУБ РАТА: 1,005 Ден.
24x КЛУБ РАТА: 517 Ден.

Количина

Icon Нарачка преку телефон
*Сетек Сè од Техника не одговара за технички грешки и слики што не соодествуваат со реалниот производ.
*Сетек Сè од Техника го задржува правото за промена на цените без претходна најава.
*Сите цени се со пресметан ДДВ.
*Вредноста на ратата се однесува за 12/24 рати Сетек клуб кредит.
*За Сетек клуб кредитот има 3% административен трошок.
*ОНЛАЈН ЦЕНАТА ВАЖИ САМО ЗА НАРАЧКИ ОД ВЕБ СТРАНАТА НА СЕТЕК.
Vivo Y21s 4/128GB Midnight Blue, Dual SIM (Nano-SIM dual stand-by), Display: IPS LCD, 6.51"; 102.3 cm2 (~81.8% screen-to-body ratio), 720 x 1600 pixels, 20:9 ratio (~270 ppi density), OS: Android 11; Funtouch 11.1, Chipset: Mediatek MT6769V/CU Helio G80 (12 nm), CPU: Octa-core (2x2.0 GHz Cortex-A75 & 6x1.8 GHz Cortex-A55), GPU: Mali-G52 MC2, Memory: 128GB 4GB RAM, Triple Camera: 50 MP f/1.8 24mm (wide) PDAF, 2 MP f/2.4 (macro), 2 MP f/2.4 (depth); LED flash, Video: 1080p@30fps, Selfie Camera: 8 MP f/2.0 (wide) HDR 1080p@30fps, 3.5mm audio jack, FM Radio, Connections: Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac; dual-band; Wi-Fi Direct; hotspot, Bluetooth 5.0; A2DP; LE, GPS with A-GPS; GLONASS; GALILEO; BDS, USB Type-C 2.0; USB On-The-Go, Sensors: Fingerprint (side-mounted), accelerometer, proximity, compass, Battery: Li-Po 5000 mAh; non-removable, Fast charging 18W, Reverse charging, Dimensions: 164.3 x 76.1 x 8 mm, Weight: 182 g
Достапност по салони Сетек Рузвелтова
Достапност по салони Сетек ГТЦ ИТ
Достапност по салони Сетек ГТЦ до Холидеј Ин
Достапност по салони Сетек Тетово
Достапност по салони Сетек Битола
Достапност по салони Сетек Струга
Достапност по салони Сетек Струмица
Достапност по салони Сетек Стадион
Достапност по салони Сетек Охрид
Достапност по салони Сетек Куманово
Достапност по салони Сетек Штип
Достапност по салони Сетек Гостивар
Достапност по салони Сетек Кочани
Достапност по салони Сетек Велес
Достапност по салони Сетек Аеродром
Достапност по салони Сетек Прилеп
Достапност по салони Сетек Чаир
Достапност по салони Сетек Кичево
Достапност по салони Сетек Ѓорче Петров
Достапност по салони Сетек Свети Николе
Достапност по салони Сетек Крива Паланка
Достапност по салони Сетек Сити Мол
Достапност по салони Сетек Дебар
КАТАЛОЗИ И АКЦИИ
 • 555x180_saem_maj
 • 555222
 • 555x180wg
 • 555x180_mob
 • 555x180_I2T
 • aeg_electrolux
 • 555x180_sda
 • Setec Alati
 • 555gmin
 • Levenhuk-mini-slider
 • AAR
 • SAMSUNG