Бренд: Merida
Краток опис: MERIDA BIG.NINE 20 MT 29", MTB Велосипед, Зелена маслинеста боја
Достапност:
Шифра: 50577
Гаранција (дена): 360
Редовна Цена:
44,999 Ден.
12x КЛУБ РАТА: 3,750 Ден.
24x КЛУБ РАТА: 1,875 Ден.

Количина

*Сетек Сè од Техника не одговара за технички грешки и слики што не соодествуваат со реалниот производ.
*Сетек Сè од Техника го задржува правото за промена на цените без претходна најава.
*Сите цени се со пресметан ДДВ.
*Вредноста на ратата се однесува за 12/24 рати Сетек клуб кредит.
*За Сетек клуб кредитот има 3% административен трошок.
*ОНЛАЈН ЦЕНАТА ВАЖИ САМО ЗА НАРАЧКИ ОД ВЕБ СТРАНАТА НА СЕТЕК.
MERIDA BIG.NINE 20 MT 29", MTB Велосипед, Зелена маслинеста боја, 24 брзини, Алуминиумски рам ГОЛЕМИНА M 29"x17", Предна и Задна кочница ХИДРАУЛИЧНИ ДИСК КОЧНИЦИ СО МИНЕРАЛНО МАСЛО Shimano ST-EF505 BR-MT200 brake caliper + , Shimano ST-EF505 BR-MT200 brake caliper, Преден и заден ротор Shimano RT10 160 mm + Shimano RT10 160 mm, Надворешни гуми MERIDA K1080 29x2.2" wire, Внатрешна гума 29x2.2 A.V, Предна вилушка со амортизер Suntour XCT30 HLO Coil 100mm suspension travel lockout, Заден менувач Shimano ACERA RD-M360, Преден менувач Shimano TOURNEY FD-TY700, Предна ѕвезда: Shimano TY301 42-34-24 teeth, Задна Ѕвезда Sunrace CSM668 11-32 teeth 8 speed, Предни Шифтери ALTUS Shimano ST-EF505-2L, Задни Шифтери ALTUS Shimano ST-EF505, Средна осовина FSA TH-7420ST-W Cartridge Bearing, Sunrace M84 ланец, Педали VP VPE-891, Грипови MERIDA EC, Рачки MERIDA CC MAT aluminium 690mm width 15mm rise, Стем MERIDA CC MAT aluminium 31.8mm diameter 6 degrees stem angle, Главина за рачки MERIDA M2345, Предно тркало осовина Shimano TX505 100x9mm width front hub 32 spoke holes Centerlock, Задно тркало осовина Shimano TX505 135x9mm width rear hub 32 spoke holes Centerlock, Ергономско седиште MERIDA Sport comfort со Quick release, Бандажи MERIDA CC 17mm inner width MAT aluminium, Ѕвонче YWS-Alloy, MERIDA CODE 6110894622
Напреден Филтер
Достапност по салони Салон Мерида
КАТАЛОЗИ И АКЦИИ
  • 24 рати 0 посто камата
  • 555gmin
  • Levenhuk-mini-slider
  • AAR
  • SAMSUNG