Бренд: Huawei
Краток опис: HUAWEI P SMART 2021 Blush Gold, 6.67" IPS LCD capacitive Multito
Достапност:
Шифра: 49935
Гаранција (дена): 720

Количина

Icon Нарачка преку телефон
*Сетек Сè од Техника не одговара за технички грешки и слики што не соодествуваат со реалниот производ.
*Сетек Сè од Техника го задржува правото за промена на цените без претходна најава.
*Сите цени се со пресметан ДДВ.
*За Сетек клуб кредитот има 3% административен трошок.
HUAWEI P SMART 2021 Blush Gold, 6.67" IPS LCD capacitive Multitouch дисплај, Резолуција 1080 x 2400 pixels (~84.3% дисплај-to-body ratio) (~391 ppi density), Hybrid Dual SIM, процесор OOcta-core (4x2.0 GHz Cortex-A73 & 4x1.7 GHz Cortex-A53), чипсет Hisilicon Kirin 710A (14 nm), графичка: Mali-G51 MP4, 4GB Рам Меморија меморија, 128GB Внатрешна меморија, Примарна камера Dual: 48 MP + 8 MP + 8 MP + 2 MP, секундарна камера: 8 MP f/2.0, Сензори: Fingerprint side-mounted) acceleВнатрешна меморијаeter proximity compass, FHD video recording 1080p@30fps, FM radio, GPS with A-GPS support, Micro SD slot, WiFi, GPRS, EDGE, BT 5.1, Android 10+EMUI 10.0.1, Non-removable Li-Ion 5000 mAh батерија
Достапност по салони Сетек Рузвелтова
Достапност по салони Сетек ГТЦ ИТ
Достапност по салони Сетек ГТЦ до Холидеј Ин
Достапност по салони Сетек Тетово
Достапност по салони Сетек Битола
Достапност по салони Сетек Струга
Достапност по салони Сетек Стадион
Достапност по салони Сетек Охрид
Достапност по салони Сетек Куманово
Достапност по салони Сетек Кочани
Достапност по салони Сетек Кавадарци
Достапност по салони Сетек Велес
Достапност по салони Сетек Аеродром
Достапност по салони Сетек Прилеп
Достапност по салони Сетек Чаир
Достапност по салони Сетек Гевгелија
Достапност по салони Сетек Охрид 2
Достапност по салони Сетек Сити Мол
КАТАЛОЗИ И АКЦИИ
  • web-2
  • web
  • 555_Telefunken
  • 555_cool_ponuda
  • AAR
  • SAMSUNG
  • AAR