Бренд: Huawei
Краток опис: Huawei Y6p Phantom Purple, 6.3" LCD capacitive Multitouch Screen
Достапност:
Шифра: 49585
Гаранција (дена): 720

Количина

Icon Направете нарачка преку телефон
*Сетек се од техника не одговара за технички грешки и слики што не соодествуваат со реалниот производ.
*Сите цени се со пресметан ДДВ.
*За сетек клуб кредит има 3% административен трошок.
Huawei Y6p Phantom Purple, 6.3" LCD capacitive Multitouch Screen 720 x 1600 pixels, 20:9 ratio (~278 ppi density), Dual SIM, CPU Octa-core (4x2.0 GHz Cortex-A53 & 4x1.5 GHz Cortex-A53), 32GB internal memory, 3GB RAM memory, Android 10 , Chipset Mediatek MT6762R Helio P22 (12 nm), GPU PowerVR GE8320, Main camera 13MP + 5MP + 2MP, Selfie Camera 8MP, Sensors: Fingerprint (rear-mounted) accelerometer proximity, HD video recording 1080p@30fps, FM radio, GPS with A-GPS support, Micro SD slot, WiFi, GPRS, EDGE, BT 5.0, micro USB 2.0, Li-Pro 5000mAh , Dimensions: 159.1 x 74.1 x 9 mm
КАТАЛОЗИ И АКЦИИ
  • gm
  • Procistuvaci
  • 555-esenski_popusti
  • Akciski_za_greenje
  • SAMSUNG