Бренд: Huawei
Краток опис: Huawei Y6p Midnight Black, 6.3" LCD capacitive Multitouch диспла
Достапност:
Шифра: 49584
Гаранција (дена): 720
Редовна Цена: 9,499 Ден.

КЛУБ ЦЕНА:

6,999 Ден.
24x КЛУБ РАТА: 324 Ден.
48x КЛУБ РАТА: 198 Ден.

Количина

Icon Нарачка преку телефон
*Сетек Сè од Техника не одговара за технички грешки и слики што не соодествуваат со реалниот производ.
*Сетек Сè од Техника го задржува правото за промена на цените без претходна најава.
*Сите цени се со пресметан ДДВ.
*За Сетек клуб кредитот има 3% административен трошок.
*ОНЛАЈН ЦЕНАТА ВАЖИ САМО ЗА НАРАЧКИ ОД ВЕБ СТРАНАТА НА СЕТЕК.
Huawei Y6p Midnight Black, 6.3" LCD capacitive Multitouch дисплај 720 x 1600 pixels, 20:9 ratio (~278 ppi density), Dual SIM, процесор Octa-core (4x2.0 GHz Cortex-A53 & 4x1.5 GHz Cortex-A53), 64GB Внатрешна меморија, 3GB Рам Меморија меморија, Android 10 , чипсет Mediatek MT6762R Helio P22 (12 nm), графичка PowerVR GE8320, Main камера 13MP + 5MP + 2MP, Selfie камера 8MP, Сензори: Fingerprint (rear-mounted) acceleВнатрешна меморијаeter proximity, HD video recording 1080p@30fps, FM radio, GPS with A-GPS support, Micro SD slot, WiFi, GPRS, EDGE, BT 5.0, micro USB 2.0, Li-Pro 5000mAh , Димензии: 159.1 x 74.1 x 9 mm
Достапност по салони Сетек Рузвелтова
Достапност по салони Сетек Сити Мол
Достапност по салони Сетек Дебар
КАТАЛОЗИ И АКЦИИ
  • 555x180_BT_dec
  • 555x180_TV_dec
  • 555x180_SDA_dec
  • 555x180_IT_dec
  • 555x180_MOB_dec
  • 555x180_procistuvaci
  • 555-greenje
  • Levenhuk-mini-slider
  • AAR
  • SAMSUNG