Бренд: Huawei
Краток опис: Huawei Y5p Midnight Black, 5.45" LCD capacitive Multitouch Scree
Достапност:
Шифра: 49460
Гаранција (дена): 720

Количина

Icon Направете нарачка преку телефон
*Сетек Сè од Техника не одговара за технички грешки и слики што не соодествуваат со реалниот производ.
*Сетек Сè од Техника го задржува правото за промена на цените без претходна најава.
*Сите цени се со пресметан ДДВ.
*За Сетек клуб кредитот има 3% административен трошок.
Huawei Y5p Midnight Black, 5.45" LCD capacitive Multitouch Screen 720 x 1440 pixels, 18:9 ratio (~295 ppi density), Dual SIM, CPU Octa-core (4x2.0 GHz Cortex-A53 & 4x1.5 GHz Cortex-A53), 32GB internal memory, 2GB RAM memory, Android 10 , Chipset Mediatek MT6762R Helio P22 (12 nm), GPU PowerVR GE8320, Main camera 8MP F/2.0, Front camera: 5MP F/2.2, Sensors: Accelerometer proximity, HD video recording 1080p@30fps, FM radio, GPS with A-GPS support, Micro SD slot, WiFi, GPRS, EDGE, BT 5.0, micro USB 2.0, Li-Pro 3020mAh , Dimensions: 146.5 x 70.9 x 8.4 mm, Weight: 144g
КАТАЛОЗИ И АКЦИИ
  • 24_RATI_555
  • BIG_SALE_WG_5552
  • BIG_SALE_SDA_555
  • BIG_SALE_MOB_555
  • BIG_SALE_IT_555
  • 555_big_sale
  • gm
  • Procistuvaci
  • Akciski_za_greenje
  • SAMSUNG