Бренд: Huawei
Краток опис: HUAWEI P40 Lite Sakura Pink, 6.4" IPS LCD capacitive Multitouch
Достапност:
Шифра: 49408
Гаранција (дена): 720

Количина

Icon Направете нарачка преку телефон
*Сетек Сè од Техника не одговара за технички грешки и слики што не соодествуваат со реалниот производ.
*Сетек Сè од Техника го задржува правото за промена на цените без претходна најава.
*Сите цени се со пресметан ДДВ.
*За Сетек клуб кредитот има 3% административен трошок.
HUAWEI P40 Lite Sakura Pink, 6.4" IPS LCD capacitive Multitouch дисплај Резолуција (~83.5% дисплај-to-body ratio), 1080 x 2310 pixels, HDR, Dual SIM, процесор Octa-core (2x2.27 GHz Cortex-A76 & 6x1.88 GHz Cortex-A55), 128GB Внатрешна меморија, 6GB Рам Меморија меморија, чипсет HiSilicon Kirin 810 (7 nm), графичка Mali-G52 MP6, Android 10.0, примарна камера: Quad камера: 48MP + 8MP + 2MP + 2MP f/1.8 + f/2.4 + f2.4 + f2.4, секундарна камера Single камера: 16MP f/2.0, Сензори: Fingerprint (side-mounted) acceleВнатрешна меморијаeter proximity compass, GPS with A-GPS support, NM card slot, WiFi, NFC, GPRS, EDGE, USB 2.0, BT 5.0, Non-removable Li-Ion 4200 mAh батерија
Достапност по салони СЕТЕК Рузвелтова
Достапност по салони СЕТЕК ГТЦ ИТ
Достапност по салони Сетек Аеродром
Достапност по салони Сетек Рузвелтова
Достапност по салони Сетек ГТЦ ИТ
Достапност по салони Сетек Струмица
Достапност по салони Сетек Охрид
Достапност по салони Сетек Гостивар
Достапност по салони Сетек Кавадарци
Достапност по салони Сетек Велес
Достапност по салони Сетек Капитол
Достапност по салони Сетек Чаир
Достапност по салони Сетек Кичево
Достапност по салони Сетек Крива Паланка
КАТАЛОЗИ И АКЦИИ
  • 8-mi Mart
  • 555SDA
  • 555Gorenje
  • gm
  • Procistuvaci
  • Akciski_za_greenje
  • SAMSUNG