Бренд: Huawei
Краток опис: HUAWEI P40 PRO Ice White, 6.58" OLED capacitive Multitouch дисп
Достапност:
Шифра: 49257
Гаранција (дена): 720

Количина

Icon Направете нарачка преку телефон
*Сетек Сè од Техника не одговара за технички грешки и слики што не соодествуваат со реалниот производ.
*Сетек Сè од Техника го задржува правото за промена на цените без претходна најава.
*Сите цени се со пресметан ДДВ.
*За Сетек клуб кредитот има 3% административен трошок.
HUAWEI P40 PRO Ice White, 6.58" OLED capacitive Multitouch дисплај (~91.6% дисплај-to-body ratio), Резолуција 1200 x 2640 pixels, HDR10, Dual SIM, процесор Octa-core (2x2.86 GHz Cortex-A76 & 2x2.36 GHz Cortex-A76 & 4x1.95 GHz Cortex-A55), 256GB Внатрешна меморија, 8GB RAM меморија, чипсет HiSilicon Kirin 990 5G (7 nm+), графичка Mali-G76 MP16, EMUI10 (besed on Android 10.0; The handset used Huawei Mobile service and does not have acess to Google mobile service, примарна камера: Leica Quad камера: 50 MP (f/1.9 aperture) + 40MP (f/1.8 aperture) + 12MP (f/3.4 aperture) + TOF 3D камера, 5x оптички зум, секундарна камера Dual 32 MP f/2.2 + IR TOF 3D (depth/biometrics sensor), Dust and Water Resistant Supported (IP68), Сензори: Infrared face recognition fingerprint (under display optical) accelerometer gyro proximity compass color spectrum, GPS with A-GPS support, NM card slot, WiFi, NFC, GPRS, EDGE, USB 3.1, BT 5.1, Fast reverse wireless charging 27W, Non-removable Li-Ion 4200 mAh батерија
Достапност по салони СЕТЕК Рузвелтова
Достапност по салони СЕТЕК ГТЦ ИТ
Достапност по салони Сетек Рузвелтова
Достапност по салони Сетек ГТЦ ИТ
Достапност по салони Сетек Капитол
Достапност по салони Сетек Прилеп
Достапност по салони Сетек Кичево
КАТАЛОЗИ И АКЦИИ
  • 555ws
  • gm
  • Procistuvaci
  • Akciski_za_greenje
  • SAMSUNG