Бренд: Huawei
Краток опис: HUAWEI P40 Lite Crush Green, 6.4" IPS LCD capacitive Multitouch
Достапност:
Шифра: 49255
Гаранција (дена): 720

Количина

Icon Направете нарачка преку телефон
*Сетек се од техника не одговара за технички грешки и слики што не соодествуваат со реалниот производ.
*Сите цени се со пресметан ДДВ.
*За сетек клуб кредит има 3% административен трошок.
HUAWEI P40 Lite Crush Green, 6.4" IPS LCD capacitive Multitouch Screen resolution (~83.5% screen-to-body ratio), 1080 x 2310 pixels, HDR, Dual SIM, CPU Octa-core (2x2.27 GHz Cortex-A76 & 6x1.88 GHz Cortex-A55), 128GB internal memory, 6GB RAM memory, Chipset HiSilicon Kirin 810 (7 nm), GPU Mali-G52 MP6, EMUI10 (besed on Android 10.0; The handset used Huawei Mobile service and does not have acess to Google mobile service, Rear camera: Quad Camera: 48MP + 8MP + 2MP + 2MP f/1.8 + f/2.4 + f2.4 + f2.4, Secondary camera Single camera: 16MP f/2.0, Sensors: Fingerprint (side-mounted) accelerometer proximity compass, GPS with A-GPS support, NM card slot, WiFi, NFC, GPRS, EDGE, USB 2.0, BT 5.0, Non-removable Li-Ion 4200 mAh battery
КАТАЛОЗИ И АКЦИИ
  • gm
  • 555-esenski_popusti
  • Akciski_za_greenje
  • SAMSUNG