Бренд: Huawei
Краток опис: HUAWEI P40 Lite E Aurora Blue, 6.39" IPS LCD capacitive Multito
Достапност:
Шифра: 49254
Гаранција (дена): 720

Количина

Icon Направете нарачка преку телефон
*Сетек се од техника не одговара за технички грешки и слики што не соодествуваат со реалниот производ.
*Сите цени се со пресметан ДДВ.
*За сетек клуб кредит има 3% административен трошок.
HUAWEI P40 Lite E Aurora Blue, 6.39" IPS LCD capacitive Multitouch Screen resolution (~82.4% screen-to-body ratio), 720 x 1560 pixels, HDR, Dual SIM, CPU Octa-core (4x2.2 GHz Cortex-A73 & 4x1.7 GHz Cortex-A53), 64GB internal memory, 4GB RAM memory, Chipset Hisilicon Kirin 710F (12 nm), GPU Mali-G51 MP4, Android 9.0 (Pie); The handset used Huawei Mobile service and does not have acess to Google mobile service, Rear camera: Triple Camera: 48MP + 8MP + 2MP f/1.8 + f/2.4 + f2.4, Secondary camera Single camera: 8MP f/2.0, Sensors: Fingerprint (rear-mounted) accelerometer proximity compass, GPS with A-GPS support, NM card slot, WiFi, NFC, GPRS, EDGE, microUSB 2.0, BT 5.0, Non-removable Li-Ion 4000 mAh battery
КАТАЛОЗИ И АКЦИИ
  • gm
  • Procistuvaci
  • 555-esenski_popusti
  • Akciski_za_greenje
  • SAMSUNG