Бренд: MEIZU
Краток опис: MEIZU M6T 2/16G BLACK, 5.7 inches (~75.4% screen-to-body ratio),
Достапност:
Шифра: 49066
Гаранција (дена): 360

Количина

Icon Направете нарачка преку телефон
*Сетек се од техника не одговара за технички грешки и слики што не соодествуваат со реалниот производ.
*Сите цени се со пресметан ДДВ.
*За сетек клуб кредит има 3% административен трошок.
MEIZU M6T 2/16G BLACK, 5.7 inches (~75.4% screen-to-body ratio), Resolution: 720 x 1440 pixels, IPS LCD capacitive touchscreen, 16M colors, Dual SIM, 4G LTE, Chipset:Mediatek MT6750 (28 nm), CPU: Octa-core (4x1.5 GHz Cortex-A53 & 4x1.0 GHz Cortex-A53), GPU: Mali-T860MP2, Internal Memory: 16 GB, microSD, up to 128MB, RAM: 2GB, Primary Camera: 13MP, autofocus, LED flash, Video: 1080p@30fps, Secondary Camera: 8MP, WLAN: Wi-Fi 802.11 b/g/n, Wi-Fi Direct, hotspot, Bluetooth: v4.1, A2DP, LE, GPS, Infrared port, Radio, OS: Android 7, Sensors: Fingerprint (rear-mounted) Accelerometer proximity compass, Battery: Non-removable Li-Ion 3300 mAh battery, Dimensions: 152.3 x 73 x 8.4 mm
Процесор Octa Core
Внатрешна Меморија 16GB
Големина на екран Од 5.6'' инчи до 6.5'' инчи
Рам 2GB
КАТАЛОЗИ И АКЦИИ
  • 555_School_is_on
  • SAMSUNG
  • ban1
  • ban2
  • gm