Бренд: MEIZU
Краток опис: MEIZU C9 2/16G BLACK, 5.45 inches (~73.6% screen-to-body ratio),
Достапност:
Шифра: 49050
Гаранција (дена): 360

Количина

Icon Направете нарачка преку телефон
*Сетек се од техника не одговара за технички грешки и слики што не соодествуваат со реалниот производ.
*Сите цени се со пресметан ДДВ.
*За сетек клуб кредит има 3% административен трошок.
MEIZU C9 2/16G BLACK, 5.45 inches (~73.6% screen-to-body ratio), Resolution: 720 x 1440 pixels, IGZO IPS LCD capacitive touchscreen, 16M colors, Dual SIM, 4G LTE, Chipset:Unisoc SC9832E, CPU: Quad-core 1.3 GHz Cortex-A53, GPU: Mali-820MP1, Internal Memory: 16 GB, microSD, up to 128MB, RAM: 2GB, Primary Camera: 13MP, autofocus, LED flash, Video: 1080p@30fps, Secondary Camera: 8MP, WLAN: Wi-Fi 802.11 b/g/n, Wi-Fi Direct, hotspot, Bluetooth: v4.1, A2DP, LE, GPS, Infrared port, Radio, OS: Android 8, Sensors: Accelerometer proximity compass, Battery: Non-removable Li-Ion 3000 mAh battery, Dimensions: 146.2 x 71.2 x 9.7 mm
Напреден Филтер
Процесор Quad Core
Внатрешна Меморија 16GB
Големина на екран Од 5.1'' инчи до 5.5'' инчи
Рам 2GB
КАТАЛОЗИ И АКЦИИ
  • mob
  • laptop
  • tv
  • mali
  • ladenje
  • bela