Бренд: Huawei
Краток опис: HUAWEI Y7 (2019) Midnight Black, 6.26" IPS LCD capacitive Multit
Достапност:
Шифра: 48935
Гаранција (дена): 720

Количина

Icon Направете нарачка преку телефон
*Сетек се од техника не одговара за технички грешки и слики што не соодествуваат со реалниот производ.
*Сите цени се со пресметан ДДВ.
*За сетек клуб кредит има 3% административен трошок.
HUAWEI Y7 (2019) Midnight Black, 6.26" IPS LCD capacitive Multitouch Screen 720 x 1560 pixels 19:9 ratio, Dual SIM, CPU: Octa-core 1.8 GHz Cortex-A53, 3GB RAM memory, 32GB internal memory, Chipset: Qualcomm SDM450 Snapdragon 450 (14 nm), GPU: Adreno 506, Android 8.1, Back camera 13 + 2 MP autofocus LED flash,Geo-tagging, touch focus, face detection, 8 MP Front camera LED flash, Sensors: Fingerprint (rear-mounted) Accelerometer proximity compass, FM radio, GPS with A-GPS support, Micro SD slot, WiFi, GPRS, EDGE, BT 4.2, micro USB, Li-Pro 4000 mAh battery
Процесор Octa Core
Внатрешна Меморија 32GB
Големина на екран Од 5.6'' инчи до 6.5'' инчи
Рам 3GB
КАТАЛОЗИ И АКЦИИ
  • 555_Golemi_popusti_na_belo_i_besplaten_parking
  • 555_School_is_on
  • SAMSUNG
  • ban1
  • ban2
  • gm