Бренд: Huawei
Краток опис: HUAWEI NOVA 5T Purple, 6.26" IPS LCD capacitive Multitouch Scree
Достапност:
Шифра: 48534
Гаранција (дена): 720

Количина

Icon Направете нарачка преку телефон
*Сетек се од техника не одговара за технички грешки и слики што не соодествуваат со реалниот производ.
*Сите цени се со пресметан ДДВ.
*За сетек клуб кредит има 3% административен трошок.
HUAWEI NOVA 5T Purple, 6.26" IPS LCD capacitive Multitouch Screen 1080 x 2340 pixels 19.5:9 ratio, Dual SIM, CPU: Octa-core (2x2.6 GHz Cortex-A76 & 2x1.92 GHz Cortex-A76 & 4x1.8 GHz Cortex-A55), 6GB RAM memory, 128GB internal memory, Chipset: HiSilicon Kirin 980 (7 nm), GPU: Mali-G76 MP10, Android 9.0 (Pie), Back camera 48MP+16MP+2MP+2MP autofocus LED flash,Geo-tagging, touch focus, face detection, Front camera: 32MP, LED flash, Sensors: Fingerprint (side-mounted) Accelerometer proximity gyro, FM radio, GPS with A-GPS support, Micro SD slot, WiFi, GPRS, EDGE, BT 5.0, micro USB, Android 9.0 (Pie) EMUI 9.1, Li-Pro 3750 mAh battery
Процесор Octa Core
Внатрешна Меморија 128GB
Големина на екран Од 5.6'' инчи до 6.5'' инчи
Рам 6GB
КАТАЛОЗИ И АКЦИИ
  • 555_Golemi_popusti_na_belo_i_besplaten_parking
  • 555_School_is_on
  • SAMSUNG
  • ban1
  • ban2
  • gm