Бренд: Alcatel
Краток опис: Alcatel 1C 2019 (5003D) black, 5.0" IPS LCD capacitive Multitouc
Достапност:
Шифра: 48422
Гаранција (дена): 720

Количина

Icon Направете нарачка преку телефон
*Сетек се од техника не одговара за технички грешки и слики што не соодествуваат со реалниот производ.
*Сите цени се со пресметан ДДВ.
*За сетек клуб кредит има 3% административен трошок.
Alcatel 1C 2019 (5003D) black, 5.0" IPS LCD capacitive Multitouch Screen resolution 480 x 960 pixels, 3G, Single SIM (Nano-SIM), CPU Quad-core 1.3 GHz Cortex-A53, 8GB internal memory, 1GB RAM memory, Chipset Spreadtrum SC7731E, GPU Quad-core 1.3 GHz Cortex-A53, Android 8.1 (Oreo), Rear camera: 5MP , Secondary camera Single camera, 2MP, Sensors: Accelerometer proximity, GPS with A-GPS support, WiFi, microUSB 2.0, BT 4.2, Li-Ion 2000 mAh battery
Напреден Филтер
Процесор Quad Core
Внатрешна Меморија 8GB
Големина на екран Од 4.6'' инчи до 5.0'' инчи
Рам 1GB
КАТАЛОЗИ И АКЦИИ
  • mob
  • laptop
  • tv
  • mali
  • ladenje