Бренд: Huawei
Краток опис: HUAWEI P SMART Z (Stark) Sapphire Blue, 6.59" IPS LCD capacitive
Достапност:
Шифра: 48306
Гаранција (дена): 720

Количина

Icon Направете нарачка преку телефон
*Сетек се од техника не одговара за технички грешки и слики што не соодествуваат со реалниот производ.
*Сите цени се со пресметан ДДВ.
*За сетек клуб кредит има 3% административен трошок.
HUAWEI P SMART Z (Stark) Sapphire Blue, 6.59" IPS LCD capacitive Multitouch Screen, Resolution 1080 x 2340 pixels (~84.3% screen-to-body ratio) (~391 ppi density), Hybrid Dual SIM, CPU Octa-core (4x2.2 GHz Cortex-A73 & 4x1.7 GHz Cortex-A53), Chipset Hisilicon Kirin 710F (12 nm), GPU: Mali-G51 MP4, 4GB RAM memory, 64GB internal memory, Primary camera Dual: 16 MP + 2 MP, Secondary Camera: Motorized pop-up 16 MP f/2.0, Sensors: Fingerprint (rear-mounted) accelerometer gyro proximity compass, FHD video recording 1080p@30fps, FM radio, GPS with A-GPS support, Micro SD slot, WiFi, GPRS, EDGE, BT 5.0, Android 9+EMUI 9.0.1, Non-removable Li-Ion 4000 mAh battery
Процесор Octa Core
Внатрешна Меморија 64GB
Големина на екран Над 6.5'' инчи
Рам 4GB
КАТАЛОЗИ И АКЦИИ
  • Katalozi RF