Бренд: Samsung
Краток опис: Samsung SM-A202 Galaxy A20e Orange, Dual Sim, 5.8 Inch PLS TFT c
Достапност:
Шифра: 48099
Гаранција (дена): 720

Количина

Icon Направете нарачка преку телефон
*Сетек Сè од Техника не одговара за технички грешки и слики што не соодествуваат со реалниот производ.
*Сетек Сè од Техника го задржува правото за промена на цените без претходна најава.
*Сите цени се со пресметан ДДВ.
*За Сетек клуб кредитот има 3% административен трошок.
Samsung SM-A202 Galaxy A20e Orange, Dual Sim, 5.8 Inch PLS TFT capacitive touchдисплај, Multitouch, чипсет: Exynos 7884, Octa-core (2x1.6 GHz & 6x1.35 GHz), Внатрешна меморија: 32GB, Рам Меморија: 3GB, Примарна камера: 13MP + 5MP, Секундарна камера 8MP f/2.2, 12mm (ultrawide), OS: Android v 9.0 (Pie), Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac, WiFi Direct, Dual Band, Hot Spot, Bluetooth 4.2 A2DP EDR LE, GPS whit A-GPS, GLONASS, BDS NFC, Сензори: Fingerprint (rear-mounted) acceleВнатрешна меморијаeter proximity compass, Non-removable Li-Ion 3000 mAh батерија, P/N: SM-A202FZODSEE
Процесор Octa Core
Внатрешна Меморија 32GB
Големина на екран Од 5.6'' инчи до 6.5'' инчи
Рам 3GB
Достапност по салони Сетек Капитол
Достапност по салони Сетек ГТЦ ИТ
Достапност по салони Сетек Гостивар
Достапност по салони Сетек Чаир
Достапност по салони Сетек Гевгелија
Достапност по салони Сетек Дебар
  • HIT
  • ВО СВЕТОТ НА СЕТЕК ИМА СÈ! ФЛАЕР ЗА ВГРАДНА ТЕХНИКА
  • ВО СВЕТОТ НА СЕТЕК ИМА СÈ! ФЛАЕР ЗА ТВ/АУДИО/ВИДЕО
  • ВО СВЕТОТ НА СЕТЕК ИМА СÈ! ФЛАЕР ЗА ИТ
  • ВО СВЕТОТ НА СЕТЕК ИМА СÈ! ФЛАЕР ЗА МОБИЛНИ ТЕЛЕФОНИ
  • ВО СВЕТОТ НА СЕТЕК ИМА СÈ! ФЛАЕР ЗА МАЛИ АПАРАТИ
  • AAR
  • SAMSUNG
  • AAR