Бренд: Samsung
Краток опис: Samsung SM-A202 Galaxy A20e Black, Dual Sim, 5.8 Inch PLS TFT ca
Достапност:
Шифра: 48098
Гаранција (дена): 720

Количина

Icon Направете нарачка преку телефон
*Сетек се од техника не одговара за технички грешки и слики што не соодествуваат со реалниот производ.
*Сите цени се со пресметан ДДВ.
*За сетек клуб кредит има 3% административен трошок.
Samsung SM-A202 Galaxy A20e Black, Dual Sim, 5.8 Inch PLS TFT capacitive touchscreen, Multitouch, Chipset: Exynos 7884, Octa-core (2x1.6 GHz & 6x1.35 GHz), Internal Memory: 32GB, RAM: 3GB, Primary Camera: 13MP + 5MP, Front Camera: 8MP f/2.2, 12mm (ultrawide), OS: Android v 9.0 (Pie), Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac, WiFi Direct, Dual Band, Hot Spot, Bluetooth 4.2 A2DP EDR LE, GPS whit A-GPS, GLONASS, BDS NFC, Sensors: Fingerprint (rear-mounted) accelerometer proximity compass, Non-removable Li-Ion 3000 mAh battery, P/N: SM-A202FZKDSEE
Процесор Octa Core
Внатрешна Меморија 32GB
Големина на екран Од 5.6'' инчи до 6.5'' инчи
Рам 3GB
КАТАЛОЗИ И АКЦИИ
  • gm
  • Procistuvaci
  • 555-esenski_popusti
  • Akciski_za_greenje
  • SAMSUNG