Бренд: Huawei
Краток опис: HUAWEI P30 Lite Black, 6.15" IPS LCD capacitive Multitouch Scree
Достапност:
Шифра: 48047
Гаранција (дена): 720

Количина

Icon Направете нарачка преку телефон
*Сетек се од техника не одговара за технички грешки и слики што не соодествуваат со реалниот производ.
*Сите цени се со пресметан ДДВ.
*За сетек клуб кредит има 3% административен трошок.
HUAWEI P30 Lite Black, 6.15" IPS LCD capacitive Multitouch Screen resolution 1080 x 2312 pixels, HDR, Dual SIM, CPU Octa-core (4x2.2 GHz Cortex-A73 & 4x1.7 GHz Cortex-A53), 128GB internal memory, 4GB RAM memory, Chipset Hisilicon Kirin 710 (12 nm), GPU Mali-G51 MP4, Android 9.0 (Pie), Rear camera Triple: 48MP + 8MP + 2MP f/1.8 + f/2.2 + f2.4, Secondary camera Single camera, 24 MP f/2.0 aperture supports fixed focal length, Sensors: Fingerprint (rear-mounted) accelerometer gyro proximity compass, GPS with A-GPS support, NM card slot, WiFi, NFC, GPRS, EDGE, USB 3.1, BT 4.2, Non-removable Li-Ion 3340 mAh battery
Процесор Octa Core
Внатрешна Меморија 128GB
Големина на екран Од 5.6'' инчи до 6.5'' инчи
Рам 4GB
КАТАЛОЗИ И АКЦИИ
  • Katalozi RF