Бренд: Blackview
Краток опис: Blackview A20 Gold, Dual SIM, 5.5" IPS 480x960, 3G: 2100/900 MHz
Достапност:
Шифра: 46547
Гаранција (дена): 360

Количина

Icon Направете нарачка преку телефон
*Сетек се од техника не одговара за технички грешки и слики што не соодествуваат со реалниот производ.
*Сите цени се со пресметан ДДВ.
*За сетек клуб кредит има 3% административен трошок.
Blackview A20 Gold, Dual SIM, 5.5" IPS 480x960, 3G: 2100/900 MHz, Chipset: Mediatek MT6580A, CPU: Quad-Core 1.5 GHz ARM Cortex-A7, Internal Memory: 8GB up to 64GB, RAM: 1GB, Primary Camera: 5 Megapixel With LED Flash, Seconday Camera: 2 Megapixel, A-GPS, GPS, Bluetooth 4.0, Sensors: /Accelerometer/ Proximity Sensor/ Light, OS: Android 8.0 , Battery: Removable Lithium-Ion 3000 mAh
Напреден Филтер
Камера Предна и задна
Процесор Quad Core
Внатрешна Меморија 8GB
Големина на екран Од 5.1'' инчи до 5.5'' инчи
Рам 1GB
КАТАЛОЗИ И АКЦИИ
  • Katalozi RF