Бренд: Alcatel
Краток опис: Alcatel IDOL 4 6055K VR bundle, VR15 3D Virtual reality glasses
Достапност:
Шифра: 44331
Гаранција (дена): 720

Количина

Icon Направете нарачка преку телефон
*Сетек се од техника не одговара за технички грешки и слики што не соодествуваат со реалниот производ.
*Сите цени се со пресметан ДДВ.
*За сетек клуб кредит има 3% административен трошок.
Alcatel IDOL 4 6055K VR bundle, VR15 3D Virtual reality glasses box + Elastic strap (also called T-Belt), Dark Grey, 4G LTE, 5.2" IPS LCD multitouch capacitive Screen FullHD 1920x1080 pixels resolution, Android OS 5.0.2, CPU Octa core: Quad-core 1.7 GHz & quad-core 1.2 GHz, Chipset Snapdragon 617, Adreno 405 GPU, 16GB internal memory, 2GB RAM memory, 13 Megapixels back camera with LED flash F2.0, autofocus, Geo-tagging, touch focus, face detection, panorama, HDR, 8 Megapixels front camera, 1080p video recording, Qualcomm Adreno 405 GPU, FM radio with RDS, JBL Headphones and integarted speaker, GPS with A-GPS support, E-compass, Micro SD slot, WiFi, GPRS, EDGE, NFC, BT 4.1, micro USB, speaker, 3.5mm audio jack, 2610 mAh battery with Quick charge technology
Процесор Octa Core
Внатрешна Меморија 16GB
Големина на екран Од 5.1'' инчи до 5.5'' инчи
Рам 2GB
КАТАЛОЗИ И АКЦИИ
  • Katalozi RF