Бренд: Asus
Краток опис: ASUS ROG STRIX GTX1660TI-6G-Gaming, Bus Standard: PCI Express 3.
Достапност:
Шифра: 17084
Гаранција (дена): 1050

Количина

Icon Направете нарачка преку телефон
*Сетек се од техника не одговара за технички грешки и слики што не соодествуваат со реалниот производ.
*Сите цени се со пресметан ДДВ.
*За сетек клуб кредит има 3% административен трошок.
ASUS ROG STRIX GTX1660TI-6G-Gaming, Bus Standard: PCI Express 3.0, OpenGL, OpenGL4.5, Video Memory: GDDR6 6GB, Engine Clock: OC Mode - GPU Boost Clock : 1800 MHz , GPU Base Clock : 1530 MHz, Gaming Mode (Default) - GPU Boost Clock : 1770 MHz , GPU Base Clock : 1500 MHz, CUDA Core: 11536, Memory Clock: 12002 MHz, Memory Interface: 192-bit, Resolution: Digital Max Resolution:7680x4320, Interface: HDMI Output : Yes x 2 (Native) (HDMI 2.0b), Display Port : Yes x 2 (Native) (DisplayPort 1.4), HDCP Support : Yes (2.2), Maximum Display Support: 4, NVlink/ Crossfire Support: No, Recommended PSU: 450W, Power Connectors: 1 x 8-pin, Accessories: 1 x CD, 1 x Quick Guide, Software: ASUS GPU Tweak II & Driver, Dimensions: 30.1 x 13.2 x 5 Centimeter, 90YV0CQ2-M0NA00
КАТАЛОЗИ И АКЦИИ
  • mob
  • laptop
  • tv
  • mali
  • ladenje
  • bela