Бренд: Asus
Краток опис: ASUS TURBO-RTX2070S-8G-EVO, Graphics Engine: NVIDIA GeForce RTX\
Достапност:
Шифра: 17078
Гаранција (дена): 1050

Количина

Icon Направете нарачка преку телефон
*Сетек се од техника не одговара за технички грешки и слики што не соодествуваат со реалниот производ.
*Сите цени се со пресметан ДДВ.
*За сетек клуб кредит има 3% административен трошок.
ASUS TURBO-RTX2070S-8G-EVO, Graphics Engine: NVIDIA GeForce RTX\ 2070, Bus Standard: PCI Express 3.0, OpenGL: OpenGL 4.6, Video Memory: GDDR6 8GB, Engine Clock: OC Mode - GPU Boost Clock : 1800 MHz , GPU Base Clock : 1635 MHz, Gaming Mode (Default) - GPU Boost Clock : 1770 MHz , GPU Base Clock : 1605 MHz, CUDA Core: 2560, Memory Clock: 14000 MHz, Memory Interface: 256-bit, Resolution: Digital Max Resolution:7680x4320, Interface: HDMI Output : Yes x 2 (Native) (HDMI 2.0b), Display Port : Yes x 2 (Native) (DisplayPort 1.4), HDCP Support : Yes (2.2), Maximum Display Support: 4, NVlink/ Crossfire Support: No, Recommended PSU: 550W, Power Connectors: 1 x 8-pin, Accessories: 1 x CD, 1 x Quick Guide, Software: ASUS GPU Tweak II & Driver, Dimensions: 26.8 x 11.3 x4 Centimeter, 90YV0DK-M0NA00
КАТАЛОЗИ И АКЦИИ
  • mob
  • laptop
  • tv
  • mali
  • ladenje
  • bela