Бренд: Asus
Краток опис: ASUS ROG STRIX-GTX1050TI-4G-GAMING, Graphics Engine: NVIDIA GeFo
Достапност:
Шифра: 16970
Гаранција (дена): 1050

Количина

Icon Направете нарачка преку телефон
*Сетек се од техника не одговара за технички грешки и слики што не соодествуваат со реалниот производ.
*Сите цени се со пресметан ДДВ.
*За сетек клуб кредит има 3% административен трошок.
ASUS ROG STRIX-GTX1050TI-4G-GAMING, Graphics Engine: NVIDIA GeForce GTX 1050 TI, Bus Standard: PCI Express 3.0, OpenGL®4.5, Video Memory: GDDR5 4GB, Engine Clock: GPU Boost Clock: 1392 MHz, GPU Base Clock: 1290 MHz, CUDA Core: 768: Memory Clock: 7008 MHz, Memory Interface: 128-bit, Digital Max Resolution: 7680x4320, Interface: DVI x 2, HDMI x 1, Display Port x 1, HDCP Support, Power Connectors: 1 x 6-pin, Dimensions: 24.1 x 12.9 x4 Centimeter
КАТАЛОЗИ И АКЦИИ
  • Katalozi RF