Бренд: Koper
Краток опис: KOPER FORTE, печка на цврсто гориво со челична плотна, Боја Сива
Достапност:
Шифра: 66228
Гаранција (дена): 720

Количина

Icon Направете нарачка преку телефон
*Сетек се од техника не одговара за технички грешки и слики што не соодествуваат со реалниот производ.
*Сите цени се со пресметан ДДВ.
*За сетек клуб кредит има 3% административен трошок.
KOPER FORTE, печка на цврсто гориво со челична плотна, Боја Сива/Црна, Камин кој може да користи дрво, лигнит или брикет како гориво, По постигање на 50 степени на горилникот се вклучуват вентилаторите и ја издувуваат топлината во просторијата, Тежина: 96 Kg, Надворешни димензии: 495*505*845 mm, Димензии на огниште: 400*360*420 mm, Номинална моќ на греење: 8 KW, Макс. моќ на греење: 9 KW, Мин. промаја на оџак: 11 Pa, Излез на димни гасови: 120 mm, Капацитет на загревање m3: 108-121, Капацитет на загревање m2: 40-45, Вграден вентилатор: 20 W, Енергетска ефикасност: 74 (%)
КАТАЛОЗИ И АКЦИИ
  • sred se
  • fati
  • gm
  • 111
  • 222
  • 333
  • 444
  • 555