Бренд: Samsung
Краток опис: SAMSUNG AR12RXWXCWKNEU/AR12RXWXCWKXEU, SMART Инвертер клима уред
Достапност:
Шифра: 72976
Гаранција (дена): 720

Количина

Icon Направете нарачка преку телефон
*Сетек се од техника не одговара за технички грешки и слики што не соодествуваат со реалниот производ.
*Сите цени се со пресметан ДДВ.
*За сетек клуб кредит има 3% административен трошок.
SAMSUNG AR12RXWXCWKNEU/AR12RXWXCWKXEU, SMART Инвертер клима уред со вграден WiFi, Windfree standard серија, 12000BTU, Капацитет на ладење 3.5KW, Капацитет на греење 3.5KW, SEER 6.1 kWh, SCOP 3.8 kWh, EER на ладење 2.87 kWh, COP на греење 3.72kWh, Иновативна Windfree технологија na дисперзија на воздухот низ собата низ микро дупчиња со цел да се постигне ефект на неподвижен воздух кој е благопријатен за секого, Триангуларен дизајн, ДИГИТАЛЕН КОМПРЕСОР МОТОР - 8 фазен, Капацитет на одвлажнување 1.5л/ч, Easy filter + филтер со Антибактериска + антиалергиска заштита, Турбо мод, Комфорт мод, Вентилатор мод, Самочистење, Двостепено ладење, Тајмер, Авто рестарт, Работна температура греење -15/+24, Работна температура ладење -10/+46, Бучност вантрешна единица мин. 19dB/ макс. 40 dB, Бучност надворешна единица 48 dB, Тип на гас R32, Идеална за простории од 29 до 45м2, Енергетска класа А++ на ладење/А на греење, Димензии внатрешна единица 828x267x265 мм, Димензии надворешна единица 660x475x242 мм
КАТАЛОЗИ И АКЦИИ
  • 555_School_is_on
  • SAMSUNG
  • ban1
  • ban2
  • gm