Бренд: Garmin
Краток опис: GARMIN Drive 61 Full EU LMT-S, 6" (800x480) Првокласен GPS Навиг
Достапност:
Шифра: 46413
Гаранција (дена): 720

Количина

Icon Направете нарачка преку телефон
*Сетек се од техника не одговара за технички грешки и слики што не соодествуваат со реалниот производ.
*Сите цени се со пресметан ДДВ.
*За сетек клуб кредит има 3% административен трошок.
GARMIN Drive 61 Full EU LMT-S, 6" (800x480) Првокласен GPS Навигациски уред за автомобил, вклучени мапи од цела ЕВРОПА со ДОЖИВОТНО БЕСПЛАТНО ОБНОВУВАЊЕ ( Грција, Бугарија, Макеоднија, Албанија, Косово, Србија, Црна Гора, Босна, Хрватска, Словенија, Австрија, Романија, Унгарија, Чешка, Полска, Словачка, Украина, Белорусија, Молдавија, Естонија, Литванија, Летонија, Исланд, Велика Британија, Ирска, Португалија, Шпанија, Франција, Германија, Италија, Швајцарија, Белгија, Холандија, Луксембург, Лихтенштајн, Андора, Финска, Норвешка, Шведска, Данска, Турција ), Доживотни информации за сообраќајот во реално време преку сообраќајнаиот вграден приемник, Капацитивен Multi touch Екран на допир со двојна ориентација, Гласовни команди, Гласовно водење со изговор на имиња на улици и опција за вчитување Македонски глас, Bluetooth технологија за поврзување со мобилен телефон, Компатибилен со Андроид апликации - smartphone link и приказ на повици, пораки и електронска пошта, Garmin real directions, 3Д приказ на теренот, пределот и зградите, Пешачки начин на работа, Индикатор за ограничување на брзината и предупредување за камери за контрола на брзината, Избор на возна трака и и приказ на излезот од автопат со ознаки, Функција nuRoute-myTrends ги памети најчестите одредишта, Garmin 3D traffic - Traffic trends пресметување на маршрутата на основа на густина на сообраќај, Меморирање на позиции на паркирање - фотонавигација, Креирање маршрута со повеќе точки на премин и оптимизација на маршрутата, Избор на пат или подрачје кои ќе сакате да ги избегнете при креирање на маршрутата, Патниот компјутер ги бележи поминатиот пат, максималната брзина, вкупното време итн, Функција "Каде сум ?" - прикажува точна положба и најблиска итна служба, Прилагодливи изборници и приказ на податоци во навигацијата, Foursquare точки на интерес, Високо чувствителен GPS приемник со HotFix технологија, Micro SD слот, Магнетен држач, времетраење на батерија 1 час, BLE capable, компатибилен со Eco Route HD и со задна камера Garmin
КАТАЛОЗИ И АКЦИИ
  • mob
  • laptop
  • tv
  • mali
  • ladenje
  • bela