Бренд: Garmin
Краток опис: GARMIN Nuvi 2495LMT Europe 4.3" GPS Навигациски уред за автомоби
Достапност:
Шифра: 39973
Гаранција (дена): 720

Количина

Icon Направете нарачка преку телефон
*Сетек се од техника не одговара за технички грешки и слики што не соодествуваат со реалниот производ.
*Сите цени се со пресметан ДДВ.
*За сетек клуб кредит има 3% административен трошок.
GARMIN Nuvi 2495LMT Europe 4.3" GPS Навигациски уред за автомобил со Bluetooth и вклучени мапи од цела ЕВРОПА со ДОЖИВОТНО БЕСПЛАТНО ОБНОВУВАЊЕ ( Грција, Бугарија, Макеоднија, Албанија, Косово, Србија, Црна Гора, Босна, Хрватска, Словенија, Австрија, Романија, Унгарија, Чешка, Полска, Словачка, Украина, Белорусија, Молдавија, Естонија, Литванија, Летонија, Исланд, Велика Британија, Ирска, Португалија, Шпанија, Франција, Германија, Италија, Швајцарија, Белгија, Холандија, Луксембург, Лихтенштајн, Андора, Финска, Норвешка, Шведска, Данска, Турција ), Доживотни информации за сообраќајот во релано време преку сообраќајнаиот вграден приемник, Екран на допир со мануелна двојна ротација, Гласовно активирање на навигацијата и задавање на команди гласовно, Гласовно водење со изговор на имиња на улици и опција за вчитување Македонски глас, Софтвер Garmin guidance 2.0 за побрзо пресметување на маршрутата и преглед на POI ( точки на интерес ), Пешачки начин на работа, Индикатор за ограничување на брзината и предупредување за камери за контрола на брзината, Избор на возна трака и и приказ на излезот од автопат со ознаки, Garmin 3D traffic - Traffic trends пресметување на маршрутата на основа на густина на сообраќај, Меморирање на позиции на паркирање - фотонавигација, Креирање маршрута со повеќе точки на премин и оптимизација на маршрутата, Избор на пат или подрачје кои ќе сакате да ги избегнете при креирање на маршрутата, Патниот компјутер ги бележи поминатиот пат, максималната брзина, вкупното време итн, Функција "Каде сум ?" - прикажува точна положба и најблиска итна служба, Прилагодливи изборници и приказ на податоци во навигацијата, Високо чувствителен GPS приемник со HotFix технологија, Audio book player, времетраење на батерија 2.5 часа, компатибилен со Eco Route HD
КАТАЛОЗИ И АКЦИИ
  • mob
  • laptop
  • tv
  • mali
  • ladenje
  • bela