Бренд: Huawei
Краток опис: Huawei nova 9 Black 8/128, Dual SIM (Nano-SIM dual stand-by), Di
Достапност:
Шифра: 74774
Гаранција (дена): 720
Редовна Цена: 30,999 Ден.

КЛУБ ЦЕНА:

18,999 Ден.
12x КЛУБ РАТА: 1,584 Ден.
24x КЛУБ РАТА: 792 Ден.

Количина

*Сетек Сè од Техника не одговара за технички грешки и слики што не соодествуваат со реалниот производ.
*Сетек Сè од Техника го задржува правото за промена на цените без претходна најава.
*Сите цени се со пресметан ДДВ.
*Вредноста на ратата се однесува за 12/24 рати Сетек клуб кредит.
*За Сетек клуб кредитот има 3% административен трошок.
*ОНЛАЈН ЦЕНАТА ВАЖИ САМО ЗА НАРАЧКИ ОД ВЕБ СТРАНАТА НА СЕТЕК.
Huawei nova 9 Black 8/128, Dual SIM (Nano-SIM dual stand-by), Display: 6.57 inches, 106.0 cm2 (~89.9% screen-to-body ratio) OLED 1B colors 120Hz, Resolution: 1080 x 2340 pixels 19.5:9 ratio (~392 ppi density), Chipset: Qualcomm SM7325 Snapdragon 778G 4G (6 nm), CPU: Octa-core (4x2.4 GHz Kryo 670 & 4x1.8 GHz Kryo 670), GPU: Adreno 642L, Internal Memory: 128GB, RAM: 8GB, Quad Camera: 50 MP f/1.9 23mm (wide) PDAF, 8 MP f/2.2 (ultrawide), 2 MP f/2.4 (depth), 2 MP f/2.4 (macro), Video: 4K; 1080p; 720p@960fps gyro-EIS, Secondary Camera: 32 MP f/2.0 (wide): 4K@30fps; 1080p@30fps gyro-EIS, OS: HarmonyOS 2.0, Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/a/6 dual-band Wi-Fi Direct hotspot, Bluetooth v5.2 A2DP LE, GPS with tri-band A-GPS GLONASS BDS GALILEO QZSS NavIC, Sensors: Fingerprint (under display optical) accelerometer gyro proximity compass, Battery: Li-Po 4300 mAh non-removable, USB Type-C 2.0; USB On-The-Go, Fast charging 66W; 100% in 38 min, Reverse charging, Dimensions: 160 x 73.7 x 7.8 mm, Weight: 175 g, NottinghamN-L29B
Напреден Филтер
Достапност по салони Сетек Рузвелтова
Достапност по салони Сетек ГТЦ ИТ
Достапност по салони Сетек ГТЦ до Холидеј Ин
Достапност по салони Сетек Тетово
Достапност по салони Сетек Струга
Достапност по салони Сетек Стадион
Достапност по салони Сетек Охрид
Достапност по салони Сетек Кавадарци
Достапност по салони Сетек Велес
Достапност по салони Сетек Чаир
Достапност по салони Сетек Кичево
Достапност по салони Сетек Гевгелија
Достапност по салони Сетек Охрид 2
Достапност по салони Сетек Крива Паланка
Достапност по салони Сетек Сити Мол
Достапност по салони Сетек Дебар
КАТАЛОЗИ И АКЦИИ
  • 24 рати 0 посто камата
  • 555gmin
  • Levenhuk-mini-slider
  • AAR
  • SAMSUNG