Бренд: Huawei
Краток опис: Huawei nova 8i Starry Black 6/128, Dual SIM (Nano-SIM dual stand
Достапност:
Шифра: 74769
Гаранција (дена): 720
Редовна Цена: 22,499 Ден.

КЛУБ ЦЕНА:

12,999 Ден.
12x КЛУБ РАТА: 1,084 Ден.
24x КЛУБ РАТА: 542 Ден.

Количина

*Сетек Сè од Техника не одговара за технички грешки и слики што не соодествуваат со реалниот производ.
*Сетек Сè од Техника го задржува правото за промена на цените без претходна најава.
*Сите цени се со пресметан ДДВ.
*Вредноста на ратата се однесува за 12/24 рати Сетек клуб кредит.
*За Сетек клуб кредитот има 3% административен трошок.
*ОНЛАЈН ЦЕНАТА ВАЖИ САМО ЗА НАРАЧКИ ОД ВЕБ СТРАНАТА НА СЕТЕК.
Huawei nova 8i Starry Black 6/128, Dual SIM (Nano-SIM dual stand-by), Display: 6.67 inches 108.1 cm2 (~89.4% screen-to-body ratio) IPS LCD capacitive touchscreen, Resolution: 1080 x 2376 pixels (~391 ppi density), Chipset: Qualcomm SM6115 Snapdragon 662 (11 nm), CPU: Octa-core (4x2.0 GHz Kryo 260 Gold & 4x1.8 GHz Kryo 260 Silver), GPU: Adreno 610, Internal Memory: 128GB, RAM: 6GB, Quad Camera: 64 MP f/1.9 26mm (wide) PDAF, 8 MP f/2.4 120˚ 17mm (ultrawide), 2 MP f/2.4 (macro), 2 MP f/2.4 (depth), Video: 1080p@30fps, Secondary Camera: 16 MP f/2.0 (wide), OS: Android 10 EMUI 11; no Google Play Services, Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac dual-band Wi-Fi Direct hotspot, Bluetooth v5.0 A2DP LE, GPS with A-GPS GLONASS GALILEO BDS, Sensors: Fingerprint (side-mounted) accelerometer gyro proximity compass, Battery: Li-Po 4300 mAh non-removable, USB Type-C 2.0, Fast charging 66W; 60% in 17 min; 100% in 38 min, Dimensions: 161.9 x 74.7 x 8.6 mm, Weight: 190 g, Neumann-L21D
Напреден Филтер
Достапност по салони Сетек Рузвелтова
Достапност по салони Сетек ГТЦ до Холидеј Ин
Достапност по салони Сетек Струга
Достапност по салони Сетек Стадион
Достапност по салони Сетек Кавадарци
Достапност по салони Сетек Чаир
Достапност по салони Сетек Ѓорче Петров
КАТАЛОЗИ И АКЦИИ
  • 24 рати 0 посто камата
  • 555gmin
  • Levenhuk-mini-slider
  • AAR
  • SAMSUNG