Бренд: Motorola
Краток опис: Motorola Moto G10 Aurora Gray 4/64, Dual SIM (Nano-SIM dual stan
Достапност:
Шифра: 74702
Гаранција (дена): 720
Редовна Цена: 10,999 Ден.

КЛУБ ЦЕНА:

9,399 Ден.
24x КЛУБ рата: 431 Ден.
48x КЛУБ рата: 230 Ден.

Количина

Icon Нарачка преку телефон
*Сетек Сè од Техника не одговара за технички грешки и слики што не соодествуваат со реалниот производ.
*Сетек Сè од Техника го задржува правото за промена на цените без претходна најава.
*Сите цени се со пресметан ДДВ.
*За Сетек клуб кредитот има 3% административен трошок.
Motorola Moto G10 Aurora Gray 4/64, Dual SIM (Nano-SIM dual stand-by), Display: IPS LCD HD+, 6.5 inches, 102.8 cm2 (~82.2% screen-to-body ratio), 720 x 1600 pixels, 20:9 ratio (~269 ppi density), OS: Android 11, Chipset: Qualcomm SM4250 Snapdragon 460 (11 nm), CPU: Octa-core (4x1.8 GHz Kryo 240 & 4x1.6 GHz Kryo 240), GPU: Adreno 610, Memory: 64GB-ROM 4GB-RAM, Quad Camera: 48 MP f/1.7 26mm (wide) 1/2.0" 0.8µm PDAF; 8 MP f/2.2 118˚ (ultrawide) 1/4.0" 1.12µm; 2 MP f/2.4 (macro); 2 MP f/2.4 (depth), Video: 1080p@30/60fps, Front Camera: 8 MP f/2.2 (wide) 1/4.0" 1.12µm, Video HDR 1080p@30fps, Connections: USB Type-C 2.0; Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac; dual-band; Wi-Fi Direct; hotspot; Bluetooth 5.0 A2DP LE; GPS A-GPS GLONASS GALILEO BDS, Sensors: Accelerometer; Fingerprint (rear-mounted); proximity; gyro, Battery: Li-Po 5000 mAh non-removable Charging 10W, Dimensions: 165.2 x 75.7 x 9.2 mm, Weight: 200 gr
Достапност по салони Сетек Рузвелтова
Достапност по салони Сетек ГТЦ ИТ
Достапност по салони Сетек ГТЦ до Холидеј Ин
Достапност по салони Сетек Тетово
Достапност по салони Сетек Струга
Достапност по салони Сетек Стадион
Достапност по салони Сетек Штип
Достапност по салони Сетек Кочани
Достапност по салони Сетек Аеродром
Достапност по салони Сетек Чаир
Достапност по салони Сетек Ѓорче Петров
Достапност по салони Сетек Охрид 2
Достапност по салони Сетек Сити Мол
КАТАЛОЗИ И АКЦИИ
  • 555x180ss
  • 60Rati_555x180
  • 555-greenje
  • Levenhuk-mini-slider
  • AAR
  • SAMSUNG