Бренд: Xiaomi
Краток опис: Xiaomi Redmi 9C 2/32GB Midnight Grey, Dual SIM (Nano-SIM, dual s
Достапност:
Шифра: 74665
Гаранција (дена): 720
Редовна Цена: 6,999 Ден.

КЛУБ ЦЕНА:

6,299 Ден.
24x КЛУБ рата: 289 Ден.
48x КЛУБ рата: 146 Ден.

Количина

Icon Нарачка преку телефон
*Сетек Сè од Техника не одговара за технички грешки и слики што не соодествуваат со реалниот производ.
*Сетек Сè од Техника го задржува правото за промена на цените без претходна најава.
*Сите цени се со пресметан ДДВ.
*За Сетек клуб кредитот има 3% административен трошок.
Xiaomi Redmi 9C 2/32GB Midnight Grey, Dual SIM (Nano-SIM, dual stand-by), 6.53 inches, 102.9 cm2 (~81.0% screen-to-body ratio), Резолуција: 720 x 1600 pixels; 20:9 ratio (~269 ppi density); IPS LCD 400 nits (typ), Чипсет: MediaTek Helio G35 (12 nm), процесор: Octa-core (4x2.3 GHz Cortex-A53 & 4x1.8 GHz Cortex-A53), графичка: PowerVR GE8320, Внатрешна меморија: 32 GB, Рам Меморија: 2GB, Примарна камера: 13 MP f/2.2 28mm (wide) 1.0µm PDAF; 2 MP, f/2.4 (macro) LED flash HDR, Видео: 1080p@30fps, Секундарна камера: 5 MP f/2.2 (wide) 1.12µm HDR, Видео: 1080p@30fps, WLAN: Wi-Fi 802.11 b/g/n, Wi-Fi Direct, hotspot, Bluetooth: v5 A2DP LE, GPS: A-GPS GLONASS BDS, Radio FM, USB: microUSB 2.0 USB On-The-Go, Loudspeaker, 3.5mm jack, Sensors: Fingerprint (rear-mounted) accelerometer proximity, Оперативен систем: Android 10 MIUI 12, Батерија: Li-Po 5000 mAh, non-removable, Charging 10W, Димензии: 164.9 x 77.1 x 9 mm, Teжина: 196 g
Достапност по салони Сетек Рузвелтова
Достапност по салони Сетек ГТЦ до Холидеј Ин
Достапност по салони Сетек Стадион
Достапност по салони Сетек Куманово
Достапност по салони Сетек Штип
Достапност по салони Сетек Гостивар
Достапност по салони Сетек Кавадарци
Достапност по салони Сетек Аеродром
Достапност по салони Сетек Чаир
Достапност по салони Сетек Гевгелија
Достапност по салони Сетек Ѓорче Петров
Достапност по салони Сетек Сити Мол
КАТАЛОЗИ И АКЦИИ
  • 555x180ss
  • 60Rati_555x180
  • 555-greenje
  • Levenhuk-mini-slider
  • AAR
  • SAMSUNG