Бренд: Xiaomi
Краток опис: Xiaomi Redmi 9A 2/32GB Granite Gray, Dual SIM, 6.53 inches 102.
Достапност:
Шифра: 74662
Гаранција (дена): 720
Редовна Цена: 6,999 Ден.

КЛУБ ЦЕНА:

5,999 Ден.
24x КЛУБ рата: 275 Ден.
48x КЛУБ рата: 146 Ден.

Количина

Icon Нарачка преку телефон
*Сетек Сè од Техника не одговара за технички грешки и слики што не соодествуваат со реалниот производ.
*Сетек Сè од Техника го задржува правото за промена на цените без претходна најава.
*Сите цени се со пресметан ДДВ.
*За Сетек клуб кредитот има 3% административен трошок.
Xiaomi Redmi 9A 2/32GB Granite Gray, Dual SIM, 6.53 inches 102.9 cm2 (~81.0% screen-to-body ratio), Резолуција: 720 x 1600 pixels 20:9 ratio (~269 ppi density), IPS LCD, 400 nits, Чипсет: MediaTek Helio G25 (12 nm), Процесор: Octa-core (4x2.0 GHz Cortex-A53 & 4x1.5 GHz Cortex-A53), Графичка: PowerVR GE8320, Внатрешна меморија: 32 GB, microSD, Рам Меморија: 2GB, Примарна камера: 13 MP f/2.2, 28mm (wide) 1.0µm PDAF, Видео: 1080p@30/60fps, Секундарна камера: 5 MP f/2.2 (wide) 1.12µm, WLAN: Wi-Fi 802.11 b/g/n; Wi-Fi Direct; hotspot, Bluetooth: 5.0 A2DP LE, GPS with A-GPS; GLONASS; BDS, Radio, OS: Android 10 MIUI 12, Сензори: Accelerometer proximity, Батерија: Non-removable Li-Po 5000 mAh, Димензии: 164.9 x 77.1 x 9 mm, Тежина: 196gr
Достапност по салони Сетек Рузвелтова
Достапност по салони Сетек Битола
Достапност по салони Сетек Струмица
Достапност по салони Сетек Стадион
Достапност по салони Сетек Куманово
Достапност по салони Сетек Штип
Достапност по салони Сетек Гостивар
Достапност по салони Сетек Кавадарци
Достапност по салони Сетек Велес
Достапност по салони Сетек Чаир
Достапност по салони Сетек Кичево
Достапност по салони Сетек Гевгелија
Достапност по салони Сетек Ѓорче Петров
Достапност по салони Сетек Охрид 2
Достапност по салони Сетек Сити Мол
Достапност по салони Сетек Дебар
КАТАЛОЗИ И АКЦИИ
  • 555x180ss
  • 60Rati_555x180
  • 555-greenje
  • Levenhuk-mini-slider
  • AAR
  • SAMSUNG