Бренд: OnePlus
Краток опис: OnePlus Nord CE 5G 8/128GB Charcoal Ink, Dual SIM (Nano-SIM dual
Достапност:
Шифра: 74640
Гаранција (дена): 720
Редовна Цена: 26,999 Ден.

КЛУБ ЦЕНА:

17,999 Ден.
12x КЛУБ РАТА: 1,500 Ден.
24x КЛУБ РАТА: 750 Ден.

Количина

*Сетек Сè од Техника не одговара за технички грешки и слики што не соодествуваат со реалниот производ.
*Сетек Сè од Техника го задржува правото за промена на цените без претходна најава.
*Сите цени се со пресметан ДДВ.
*Вредноста на ратата се однесува за 12/24 рати Сетек клуб кредит.
*За Сетек клуб кредитот има 3% административен трошок.
*ОНЛАЈН ЦЕНАТА ВАЖИ САМО ЗА НАРАЧКИ ОД ВЕБ СТРАНАТА НА СЕТЕК.
OnePlus Nord CE 5G 8/128GB Charcoal Ink, Dual SIM (Nano-SIM dual stand-by), Display: Fluid AMOLED, 90Hz, 6.43 inches, 99.3 cm2 (~84.9% screen-to-body ratio), 1080 x 2400 pixels, 20:9 ratio (~410 ppi density), OS: Android 11, OxygenOS 11.0.5.5, Chipset: Qualcomm Qualcomm SM7225 Snapdragon 750G 5G (8 nm), CPU: Octa-core (2x2.2 GHz Kryo 570 & 6x1.8 GHz Kryo 570), GPU: Adreno 619, Memory: 128GB-ROM 8GB-RAM, Camera: 64 MP f/1.8 26mm (wide) 0.7µm PDAF 8 MP f/2.3, 119˚ (ultrawide) 2 MP f/2.4 (depth), Video: 4K@30fps, 1080p@30/60/120fps, gyro-EIS, Front Camera: 16 MP f/2.5 (wide) 1/3.0" 1.0µm, Connections: USB Type-C 2.0, Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac dual-band Wi-Fi Direct hotspot, Bluetooth 5.1 A2DP LE, GPS A-GPS GLONASS GALILEO BDS, FM radio, Sensors: Fingerprint (under display optical) accelerometer gyro proximity compass, Battery: Li-Po 4500 mAh non-removable, Fast charging 30W 70% in 30 min, Dimensions: 159.2 x 73.5 x 7.9 mm, Weight: 170 gr.
Напреден Филтер
Достапност по салони Сетек Тетово
КАТАЛОЗИ И АКЦИИ
  • 24 рати 0 посто камата
  • 555gmin
  • Levenhuk-mini-slider
  • AAR
  • SAMSUNG