Бренд: OnePlus
Краток опис: OnePlus Nord CE 5G 8/128GB Blue Void, Dual SIM (Nano-SIM dual st
Достапност:
Шифра: 74639
Гаранција (дена): 720
Редовна Цена: 26,999 Ден.

КЛУБ ЦЕНА:

18,999 Ден.
12x КЛУБ РАТА: 1,631 Ден.
24x КЛУБ РАТА: 840 Ден.

Количина

Icon Нарачка преку телефон
*Сетек Сè од Техника не одговара за технички грешки и слики што не соодествуваат со реалниот производ.
*Сетек Сè од Техника го задржува правото за промена на цените без претходна најава.
*Сите цени се со пресметан ДДВ.
*Вредноста на ратата се однесува за 12/24 рати Сетек клуб кредит.
*За Сетек клуб кредитот има 3% административен трошок.
*ОНЛАЈН ЦЕНАТА ВАЖИ САМО ЗА НАРАЧКИ ОД ВЕБ СТРАНАТА НА СЕТЕК.
OnePlus Nord CE 5G 8/128GB Blue Void, Dual SIM (Nano-SIM dual stand-by), Display: Fluid AMOLED, 90Hz, 6.43 inches, 99.3 cm2 (~84.9% screen-to-body ratio), 1080 x 2400 pixels, 20:9 ratio (~410 ppi density), OS: Android 11, OxygenOS 11.0.5.5, Chipset: Qualcomm Qualcomm SM7225 Snapdragon 750G 5G (8 nm), CPU: Octa-core (2x2.2 GHz Kryo 570 & 6x1.8 GHz Kryo 570), GPU: Adreno 619, Memory: 128GB-ROM 8GB-RAM, Camera: 64 MP f/1.8 26mm (wide) 0.7µm PDAF 8 MP f/2.3, 119˚ (ultrawide) 2 MP f/2.4 (depth), Video: 4K@30fps, 1080p@30/60/120fps, gyro-EIS, Front Camera: 16 MP f/2.5 (wide) 1/3.0" 1.0µm, Connections: USB Type-C 2.0, Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac dual-band Wi-Fi Direct hotspot, Bluetooth 5.1 A2DP LE, GPS A-GPS GLONASS GALILEO BDS, FM radio, Sensors: Fingerprint (under display optical) accelerometer gyro proximity compass, Battery: Li-Po 4500 mAh non-removable, Fast charging 30W 70% in 30 min, Dimensions: 159.2 x 73.5 x 7.9 mm, Weight: 170 gr.
Достапност по салони Сетек ГТЦ ИТ
Достапност по салони Сетек ГТЦ до Холидеј Ин
Достапност по салони Сетек Гостивар
Достапност по салони Сетек Аеродром
Достапност по салони Сетек Чаир
КАТАЛОЗИ И АКЦИИ
 • 555x180_saem_maj
 • 555222
 • 555x180wg
 • 555x180_mob
 • 555x180_I2T
 • aeg_electrolux
 • 555x180_sda
 • Setec Alati
 • 555gmin
 • Levenhuk-mini-slider
 • AAR
 • SAMSUNG