Бренд: Xiaomi
Краток опис: Xiaomi Redmi Note 10S 6/128GB Starlight Purple, Dual SIM (Nano-S
Достапност:
Шифра: 74632
Гаранција (дена): 720
Редовна Цена: 15,999 Ден.

КЛУБ ЦЕНА:

13,999 Ден.
24x КЛУБ рата: 642 Ден.
48x КЛУБ рата: 334 Ден.

Количина

Icon Нарачка преку телефон
*Сетек Сè од Техника не одговара за технички грешки и слики што не соодествуваат со реалниот производ.
*Сетек Сè од Техника го задржува правото за промена на цените без претходна најава.
*Сите цени се со пресметан ДДВ.
*За Сетек клуб кредитот има 3% административен трошок.
Xiaomi Redmi Note 10S 6/128GB Starlight Purple, Dual SIM (Nano-SIM, dual stand-by), IP53 dust and splash protection, Display: AMOLED 450 nits (typ) 1100 nits (peak), 6.43 inches, 99.8 cm2 (~83.5% screen-to-body ratio), 1080 x 2400 pixels, 20:9 ratio (~409 ppi density), Corning Gorilla Glass 3, OS: Android 11 MIUI 12.5, Chipset: Mediatek Helio G95 (12 nm), CPU: Octa-core (2x2.05 GHz Cortex-A76 & 6x2.0 GHz Cortex-A55), GPU: Mali-G76 MC4, Memory: 128GB-ROM 6GB-RAM, Camera: Quad 64 MP f/1.8 26mm (wide) 1/1.97" 0.7µm PDAF 8 MP f/2.2 118˚ (ultrawide) 1/4.0" 1.12µm 2 MP f/2.4 (macro) 2 MP f/2.4 (depth), Video: 4K@30fps 1080p@30/60/120fps 720p@960fps, Front Camera: 13 MP f/2.5 (wide) 1/3.06" 1.12µm Video 1080p@30fps, Stereo speakers, Connections: Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac dual-band Wi-Fi Direct hotspot, 5.1 A2DP LE, IF, GPS A-GPS GLONASS GALILEO BDS, Sensors: Fingerprint (side-mounted) accelerometer gyro proximity compass, Battery: Li-Po 5000 mAh, non-removable, Fast charging 33W, Dimensions: 160.5 x 74.5 x 8.3 mm, Weight: 178.8 g
Достапност по салони Сетек Рузвелтова
Достапност по салони Сетек ГТЦ ИТ
Достапност по салони Сетек ГТЦ до Холидеј Ин
Достапност по салони Сетек Тетово
Достапност по салони Сетек Стадион
Достапност по салони Сетек Куманово
Достапност по салони Сетек Кочани
Достапност по салони Сетек Кавадарци
Достапност по салони Сетек Велес
Достапност по салони Сетек Аеродром
Достапност по салони Сетек Кичево
Достапност по салони Сетек Ѓорче Петров
Достапност по салони Сетек Свети Николе
Достапност по салони Сетек Ресен
Достапност по салони Сетек Крива Паланка
Достапност по салони Сетек Сити Мол
Достапност по салони Сетек Дебар
КАТАЛОЗИ И АКЦИИ
  • 555x180ss
  • 60Rati_555x180
  • 555-greenje
  • Levenhuk-mini-slider
  • AAR
  • SAMSUNG