Бренд: Xiaomi
Краток опис: Xiaomi Mi 11 Lite 6/128, Bubblegum Blue, Hybrid Dual SIM, Displa
Достапност:
Шифра: 74471
Гаранција (дена): 720

Количина

Icon Нарачка преку телефон
*Сетек Сè од Техника не одговара за технички грешки и слики што не соодествуваат со реалниот производ.
*Сетек Сè од Техника го задржува правото за промена на цените без претходна најава.
*Сите цени се со пресметан ДДВ.
*За Сетек клуб кредитот има 3% административен трошок.
Xiaomi Mi 11 Lite 6/128, Bubblegum Blue, Hybrid Dual SIM, Display: 6.55 inches, 1080 x 2400 pixels, 20:9 ratio (~402 ppi density), AMOLED, 1B colors, HDR10, 90Hz, 500 nits (typ), 800 nits, Android 11, MIUI 12, CPU: Octa-core (2x2.3 GHz Kryo 470 Gold & 6x1.8 GHz Kryo 470 Silver), Chipset: Qualcomm SM7150 Snapdragon 732G (8 nm), GPU: Adreno 618, RAM 6 GB, Internal memory 128 GB, Primary Camera: 64 MP, f/1.8, 26mm (wide), 1/1.97", 0.7µm, PDAF, Camera Feautures: Dual-LED dual-tone flash, HDR, panorama, Video: 4K@30fps, 1080p@30/60/120fps; gyro-EIS, 8 MP, f/2.2, 119˚ (ultrawide), 1/4.0", 1.12µm, 5 MP, f/2.4, (macro), AF, Selfie Camera: 16 MP, f/2.5, 25mm (wide), 1/3.06" 1.0µm, Video: 1080p@30fps, 720p@120fps, dual speakers, 24-bit/192kHz audio, dual stand-by, Network GSM / HSPA / LTE, WLAN: Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac, dual-band, Wi-Fi Direct, hotspot, Bluetooth: 5.1, A2DP, LE, GPS: A-GPS, GLONASS, BDS, GALILEO, USB: USB Type-C 2.0, USB On-The-Go, Sensors: Fingerprint (side-mounted), accelerometer, gyro, proximity, compass, Batery: Non-removable Li-Po 4250 mAh, Dimensions 160.5 x 75.7 x 6.8 mm, Weight 157 gr.
Достапност по салони Сетек Рузвелтова
Достапност по салони Сетек ГТЦ ИТ
Достапност по салони Сетек Тетово
Достапност по салони Сетек Аеродром
Достапност по салони Сетек Сити Мол
КАТАЛОЗИ И АКЦИИ
 • 555x180-citymall-rodenden2
 • Dvojno_555_SDA
 • Dvojno_555_IT
 • dvojno_WG
 • dvojno_TV
 • dvojno__MOB
 • 555-greenje
 • school
 • Levenhuk-mini-slider
 • AAR
 • SAMSUNG