Бренд: Xiaomi
Краток опис: Xiaomi Mi 11 Lite 6/128GB Boba Black, Hybrid Dual SIM, Display:
Достапност:
Шифра: 74470
Гаранција (дена): 720
Редовна Цена: 20,999 Ден.

КЛУБ ЦЕНА:

15,999 Ден.
12x КЛУБ РАТА: 1,374 Ден.
24x КЛУБ РАТА: 707 Ден.

Количина

Icon Нарачка преку телефон
*Сетек Сè од Техника не одговара за технички грешки и слики што не соодествуваат со реалниот производ.
*Сетек Сè од Техника го задржува правото за промена на цените без претходна најава.
*Сите цени се со пресметан ДДВ.
*Вредноста на ратата се однесува за 12/24 рати Сетек клуб кредит.
*За Сетек клуб кредитот има 3% административен трошок.
*ОНЛАЈН ЦЕНАТА ВАЖИ САМО ЗА НАРАЧКИ ОД ВЕБ СТРАНАТА НА СЕТЕК.
Xiaomi Mi 11 Lite 6/128GB Boba Black, Hybrid Dual SIM, Display: 6.55 inches, 1080 x 2400 pixels, 20:9 ratio (~402 ppi density), AMOLED, 1B colors, HDR10, 90Hz, 500 nits (typ), 800 nits, Android 11, MIUI 12, CPU: Octa-core (2x2.3 GHz Kryo 470 Gold & 6x1.8 GHz Kryo 470 Silver), Chipset: Qualcomm SM7150 Snapdragon 732G (8 nm), GPU: Adreno 618, RAM 6 GB, Internal memory 128 GB, Primary Camera: 64 MP, f/1.8, 26mm (wide), 1/1.97", 0.7µm, PDAF, Camera Feautures: Dual-LED dual-tone flash, HDR, panorama, Video: 4K@30fps, 1080p@30/60/120fps; gyro-EIS, 8 MP, f/2.2, 119˚ (ultrawide), 1/4.0", 1.12µm, 5 MP, f/2.4, (macro), AF, Selfie Camera: 16 MP, f/2.5, 25mm (wide), 1/3.06" 1.0µm, Video: 1080p@30fps, 720p@120fps, dual speakers, 24-bit/192kHz audio, dual stand-by, Network GSM / HSPA / LTE, WLAN: Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac, dual-band, Wi-Fi Direct, hotspot, Bluetooth: 5.1, A2DP, LE, GPS: A-GPS, GLONASS, BDS, GALILEO, USB: USB Type-C 2.0, USB On-The-Go, Sensors: Fingerprint (side-mounted), accelerometer, gyro, proximity, compass, Batery: Non-removable Li-Po 4250 mAh, Dimensions 160.5 x 75.7 x 6.8 mm, Weight 157 gr.
Достапност по салони Сетек Рузвелтова
Достапност по салони Сетек ГТЦ ИТ
Достапност по салони Сетек ГТЦ до Холидеј Ин
Достапност по салони Сетек Струмица
Достапност по салони Сетек Стадион
Достапност по салони Сетек Охрид
Достапност по салони Сетек Куманово
Достапност по салони Сетек Гостивар
Достапност по салони Сетек Кавадарци
Достапност по салони Сетек Велес
Достапност по салони Сетек Аеродром
Достапност по салони Сетек Прилеп
Достапност по салони Сетек Чаир
Достапност по салони Сетек Гевгелија
Достапност по салони Сетек Ѓорче Петров
Достапност по салони Сетек Радовиш
Достапност по салони Сетек Свети Николе
Достапност по салони Сетек Охрид 2
Достапност по салони Сетек Ресен
Достапност по салони Сетек Крива Паланка
Достапност по салони Сетек Сити Мол
КАТАЛОЗИ И АКЦИИ
 • 555x180_saem_maj
 • 555222
 • 555x180wg
 • 555x180_mob
 • 555x180_I2T
 • aeg_electrolux
 • 555x180_sda
 • Setec Alati
 • 555gmin
 • Levenhuk-mini-slider
 • AAR
 • SAMSUNG