Бренд: Xiaomi
Краток опис: Xiaomi Redmi Note 10 4/128GB Lake Green, Dual SIM (Nano-SIM, dua
Достапност:
Шифра: 74174
Гаранција (дена): 720
Редовна Цена: 13,999 Ден.

КЛУБ ЦЕНА:

11,899 Ден.
24x КЛУБ рата: 545 Ден.
48x КЛУБ рата: 292 Ден.

Количина

Icon Нарачка преку телефон
*Сетек Сè од Техника не одговара за технички грешки и слики што не соодествуваат со реалниот производ.
*Сетек Сè од Техника го задржува правото за промена на цените без претходна најава.
*Сите цени се со пресметан ДДВ.
*За Сетек клуб кредитот има 3% административен трошок.
Xiaomi Redmi Note 10 4/128GB Lake Green, Dual SIM (Nano-SIM, dual stand-by), IP53, dust and splash protection (market/region dependent), Display: Super AMOLED, 450 nits, 6.43 inches, 99.8 cm2 (~83.5% screen-to-body ratio), 1080 x 2400 pixels, 20:9 ratio (~409 ppi density), Corning Gorilla Glass 3, OS: Android 11, MIUI 12, Chipset: Qualcomm SDM678 Snapdragon 678 (11 nm), CPU: Octa-core (2x2.2 GHz Kryo 460 Gold & 6x1.7 GHz Kryo 460 Silver), GPU: Adreno 612, Memory: 128GB 4GB RAM, Camera: Quad 48 MP, f/1.8, 26mm (wide), 1/2.0", 0.8µm, PDAF,8 MP, f/2.2, 118˚ (ultrawide), 1/4.0", 1.12µm,2 MP, f/2.4, (macro),2 MP, f/2.4, (depth), Video: 4K@30fps, 1080p@30/60fps, Front Camera: 13 MP, f/2.5, (wide), Connections: Wi-Fi, Bluetooth 5.0, IF, FM Radio, Sensors: Fingerprint (side-mounted), accelerometer, gyro, proximity, compass, Battery: Li-Po 5000 mAh, non-removable, Fast charging 33W, 50% in 25 min, Dimensions: 160.5 x 74.5 x 8.3 mm, Weight: 178.8 g
Достапност по салони Сетек Тетово
Достапност по салони Сетек Струга
Достапност по салони Сетек Куманово
Достапност по салони Сетек Штип
Достапност по салони Сетек Гостивар
Достапност по салони Сетек Кочани
Достапност по салони Сетек Кавадарци
Достапност по салони Сетек Аеродром
Достапност по салони Сетек Ѓорче Петров
Достапност по салони Сетек Охрид 2
Достапност по салони Сетек Ресен
Достапност по салони Сетек Сити Мол
Достапност по салони Сетек Дебар
КАТАЛОЗИ И АКЦИИ
  • 555x180ss
  • 60Rati_555x180
  • 555-greenje
  • Levenhuk-mini-slider
  • AAR
  • SAMSUNG