Бренд: Xiaomi
Краток опис: Xiaomi Redmi 9 3/32GB Green, Dual SIM, 4G LTE, 6.53 inches (~8
Достапност:
Шифра: 73885
Гаранција (дена): 720

Количина

Icon Нарачка преку телефон
*Сетек Сè од Техника не одговара за технички грешки и слики што не соодествуваат со реалниот производ.
*Сетек Сè од Техника го задржува правото за промена на цените без претходна најава.
*Сите цени се со пресметан ДДВ.
*За Сетек клуб кредитот има 3% административен трошок.
Xiaomi Redmi 9 3/32GB Green, Dual SIM, 4G LTE, 6.53 inches (~83.2% screen-to-body ratio), Resolution: 1080 x 2340 pixels, IPS LCD capacitive touchscreen, 16M colors, Chipset: Mediatek Helio G80 (12 nm), CPU:Octa-core (2x2.0 GHz Cortex-A75 & 6x1.8 GHz Cortex-A55), GPU: Mali-G52 MC2, Internal Memory: 32 GB, microSD, up to 256 GB, RAM: 3GB, Primary Camera: 13 MP + 8MP + 5MP + 2MP, f/1.8, autofocus, LED flash, Video: 1080p@30fps, Secondary Camera: 8 MP, f/2.0, WLAN: Wi-Fi 802.11 b/g/n, Wi-Fi Direct, hotspot, Bluetooth: v4.2, A2DP, LE, GPS, Infrared port, Radio, OS: Android 10, Sensors: Fingerprint (rear-mounted) Accelerometer proximity compass, Battery: Non-removable Li-Ion 5020 mAh battery
Достапност по салони Сетек Рузвелтова
Достапност по салони Сетек ГТЦ ИТ
Достапност по салони Сетек Стадион
Достапност по салони Сетек Прилеп
Достапност по салони Сетек Ѓорче Петров
Достапност по салони Сетек Сити Мол
КАТАЛОЗИ И АКЦИИ
 • praznicno_555
 • summer_sales
 • 555wqqweqw
 • 555_philips_2
 • 555x180_mali_aparati2
 • 555-bt-2021
 • 555-Klimi
 • Levenhuk-mini-slider
 • 555_Velosiped_tocok
 • AAR
 • SAMSUNG