Бренд: Samsung
Краток опис: Samsung Galaxy S20FE White, 6.5 inches Super AMOLED capacitive t
Достапност:
Шифра: 73655
Гаранција (дена): 720
Редовна Цена: 37,999 Ден.

КЛУБ ЦЕНА:

34,999 Ден.
24x КЛУБ рата: 1,603 Ден.
48x КЛУБ рата: 792 Ден.

Количина

Icon Нарачка преку телефон
*Сетек Сè од Техника не одговара за технички грешки и слики што не соодествуваат со реалниот производ.
*Сетек Сè од Техника го задржува правото за промена на цените без претходна најава.
*Сите цени се со пресметан ДДВ.
*За Сетек клуб кредитот има 3% административен трошок.
Samsung Galaxy S20FE White, 6.5 inches Super AMOLED capacitive touchдисплај, 16M colors (~85.7% дисплај-to-body ratio), Резолуција: 1080 x 2400 pixels, Gorilla Glass 3, чипсет: Exynos 990 (7 nm+), процесор: Octa-core (2x2.73 GHz Mongoose M5 & 2x2.50 GHz Cortex-A76 & 4x2.0 GHz Cortex-A55), графичка: Mali-G77 MP11, Внатрешна меморија: 128 GB microSD, up to 256 GB, Рам Меморија: 6GB, Примарна камера: Triple 12MP + 8MP + 12MP, секундарна камера: 32MP, UHD 8K (7680 x 4320)@24fps, Dual video call, Auto HDR, OS: Android 10.0, Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac/ax (2.4/5GHz), dual-band, Wi-Fi Direct, hotspot, Bluetooth: v5.0 A2DP LE aptX, GPS, NFC, Сензори: Fingerprint (under Дисплеј, ultrasonic) acceleВнатрешна меморијаeter gyro proximity compass, IP68 dust/Водоотпорен (up to 1.5m for 30 mins), Fast Qi/PMA бежично полнење 15W, батерија: Non-removable Li-Ion 4500 mAh батерија, Димензии: 159.8 x 74.5 x 8.4 mm 190g, P/N: SM-G780FZWDEUC
КАТАЛОЗИ И АКЦИИ
  • 555x180ss
  • 60Rati_555x180
  • 555-greenje
  • Levenhuk-mini-slider
  • AAR
  • SAMSUNG