Бренд: Xiaomi
Краток опис: Xiaomi Redmi Note9 128GB Gray, Dual SIM, 4G LTE, 6.53 inches (~
Достапност:
Шифра: 73618
Гаранција (дена): 720
Редовна Цена: 12,999 Ден.

КЛУБ ЦЕНА:

9,999 Ден.
24x КЛУБ рата: 458 Ден.
48x КЛУБ рата: 271 Ден.

Количина

Icon Нарачка преку телефон
*Сетек Сè од Техника не одговара за технички грешки и слики што не соодествуваат со реалниот производ.
*Сетек Сè од Техника го задржува правото за промена на цените без претходна најава.
*Сите цени се со пресметан ДДВ.
*За Сетек клуб кредитот има 3% административен трошок.
Xiaomi Redmi Note9 128GB Gray, Dual SIM, 4G LTE, 6.53 inches (~83.5% дисплај-to-body ratio), Резолуција: 1080 x 2340 pixels, IPS LCD capacitive touchдисплај, Corning Gorilla Glass 5,16M colors, чипсет:MediaTek Helio G85 (12nm), процесор: Octa-core (2x2.0 GHz Cortex-A75 & 6x1.8 GHz Cortex-A55), графичка: Mali-G52 MC2, Внатрешна меморија: 128 GB, microSD, up to 256MB, Рам Меморија: 4GB, Примарна камера: 48MP+8MP+2MP+2MP, autofocus, LED flash, Video: 1080p@30fps, секундарна камера: 13MP, WLAN: Wi-Fi 802.11 b/g/n, Wi-Fi Direct, hotspot, Bluetooth: v5.0, A2DP, LE, GPS, Infrared port, Radio, OS: Android10, Сензори: Fingerprint (rear-mounted) AcceleВнатрешна меморијаeter gyro proximity compass, батерија: Non-removable Li-Ion 5020 mAh батерија, Димензии: 162.3 x 77.2 x 8.9 mm
Достапност по салони Сетек Гостивар
Достапност по салони Сетек Чаир
КАТАЛОЗИ И АКЦИИ
  • 555x180ss
  • 60Rati_555x180
  • 555-greenje
  • Levenhuk-mini-slider
  • AAR
  • SAMSUNG