Бренд: Asus
Краток опис: ASUS X008 Zenfone Pegasus 3, Gold, Dual SIM, 5.2 inches (~67.7%
Достапност:
Шифра: 70264
Гаранција (дена): 720

Количина

Icon Направете нарачка преку телефон
*Сетек се од техника не одговара за технички грешки и слики што не соодествуваат со реалниот производ.
*Сите цени се со пресметан ДДВ.
*За сетек клуб кредит има 3% административен трошок.
ASUS X008 Zenfone Pegasus 3, Gold, Dual SIM, 5.2 inches (~67.7% screen-to-body ratio), Resolution: 720 x 1280 pixels, Chipset: Mediatek MT6737, CPU: Quad-core 1.3 GHz Cortex-A53, GPU: Mali-T720MP2, Internal Memory: 32GB microSD, up to 256 GB , RAM: 3GB, Primary Camera: 13 MP, f/2.2, autofocus, LED flash, Secondary Camera: 5 MP, f/2.0, Wi-Fi 802.11 b/g/n, hotspot, Bluetooth, GPS, FM radio, Sensors: Fingerprint (rear-mounted), accelerometer, proximity, compass, OS: Android OS, v6.0.1 (Marshmallow), Dimensions: 149.5 x 73.7 x 8.6 mm, Weight: 158.4 g, Battery: Non-removable Li-Ion 4100 mAh battery
Напреден Филтер
Камера Предна и задна
Процесор Quad Core
Внатрешна Меморија 32GB
Големина на екран Од 5.1'' инчи до 5.5'' инчи
Рам 3GB
КАТАЛОЗИ И АКЦИИ
  • fati
  • gm
  • 111
  • 222
  • 333
  • 444
  • 555