Бренд: Huawei
Краток опис: HUAWEI P40 PRO Matte Gray, 6.58" OLED capacitive Multitouch дис
Достапност:
Шифра: 49291
Гаранција (дена): 720
Редовна Цена: 62,999 Ден.

КЛУБ ЦЕНА:

38,499 Ден.
24x КЛУБ рата: 1,763 Ден.
48x КЛУБ рата: 1,313 Ден.

Количина

Icon Нарачка преку телефон
*Сетек Сè од Техника не одговара за технички грешки и слики што не соодествуваат со реалниот производ.
*Сетек Сè од Техника го задржува правото за промена на цените без претходна најава.
*Сите цени се со пресметан ДДВ.
*За Сетек клуб кредитот има 3% административен трошок.
HUAWEI P40 PRO Matte Gray, 6.58" OLED capacitive Multitouch дисплај (~91.6% дисплај-to-body ratio), Резолуција 1200 x 2640 pixels, HDR10, Dual SIM, процесор Octa-core (2x2.86 GHz Cortex-A76 & 2x2.36 GHz Cortex-A76 & 4x1.95 GHz Cortex-A55), 256GB Внатрешна меморија, 8GB Рам Меморија меморија, чипсет HiSilicon Kirin 990 5G (7 nm+), графичка Mali-G76 MP16, Android 10.0, примарна камера: Leica Quad камера: 50 MP (f/1.9 aperture) + 40MP (f/1.8 aperture) + 12MP (f/3.4 aperture) + TOF 3D камера, 5x оптички зум, секундарна камера Dual 32 MP f/2.2 + IR TOF 3D (depth/biometrics sensor), Dust and Водоотпорен Supported (IP68), Сензори: Infrared face recognition fingerprint (under Дисплеј optical) acceleВнатрешна меморијаeter gyro proximity compass color spectrum, GPS with A-GPS support, NM card slot, WiFi, NFC, GPRS, EDGE, USB 3.1, BT 5.1, Fast reverse бежично полнење 27W, Non-removable Li-Ion 4200 mAh батерија
Достапност по салони Сетек Тетово
КАТАЛОЗИ И АКЦИИ
  • 555x180ss
  • 60Rati_555x180
  • 555-greenje
  • Levenhuk-mini-slider
  • AAR
  • SAMSUNG