Бренд: Samsung
Краток опис: Samsung SM-A202 Galaxy A20e Black, Dual Sim, 5.8 Inch PLS TFT ca
Достапност:
Шифра: 48098
Гаранција (дена): 720
Редовна Цена: 9,699 Ден.

КЛУБ ЦЕНА:

8,299 Ден.
24x КЛУБ рата: 381 Ден.
48x КЛУБ рата: 203 Ден.

Количина

Icon Нарачка преку телефон
*Сетек Сè од Техника не одговара за технички грешки и слики што не соодествуваат со реалниот производ.
*Сетек Сè од Техника го задржува правото за промена на цените без претходна најава.
*Сите цени се со пресметан ДДВ.
*За Сетек клуб кредитот има 3% административен трошок.
Samsung SM-A202 Galaxy A20e Black, Dual Sim, 5.8 Inch PLS TFT capacitive touchдисплај, Multitouch, чипсет: Exynos 7884, Octa-core (2x1.6 GHz & 6x1.35 GHz), Внатрешна меморија: 32GB, Рам Меморија: 3GB, Примарна камера: 13MP + 5MP, Секундарна камера 8MP f/2.2, 12mm (ultrawide), OS: Android v 9.0 (Pie), Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac, WiFi Direct, Dual Band, Hot Spot, Bluetooth 4.2 A2DP EDR LE, GPS whit A-GPS, GLONASS, BDS NFC, Сензори: Fingerprint (rear-mounted) acceleВнатрешна меморијаeter proximity compass, Non-removable Li-Ion 3000 mAh батерија, P/N: SM-A202FZKDSEE
Процесор Octa Core
Внатрешна Меморија 32GB
Големина на екран Од 5.6'' инчи до 6.5'' инчи
Рам 3GB
Достапност по салони Сетек Стадион
Достапност по салони Сетек Аеродром
КАТАЛОЗИ И АКЦИИ
  • 555x180ss
  • 60Rati_555x180
  • 555-greenje
  • Levenhuk-mini-slider
  • AAR
  • SAMSUNG