Бренд: ZTE
Краток опис: ZTE BLADE A612 BLUE, Dual SIM, 4G LTE, 5 inches (~67.16% screen
Достапност:
Шифра: 46915
Гаранција (дена): 720

Количина

Icon Направете нарачка преку телефон
*Сетек се од техника не одговара за технички грешки и слики што не соодествуваат со реалниот производ.
*Сите цени се со пресметан ДДВ.
*За сетек клуб кредит има 3% административен трошок.
ZTE BLADE A612 BLUE, Dual SIM, 4G LTE, 5 inches (~67.16% screen-to-body ratio), Resolution: 720 x 1280 pixels, Chipset: MediaTek MT6735P, CPU: Quad-core 1.0 GHz ARM Cortex-A53, Internal Memory: 16 GB, microSD, up to 256 GB, RAM: 1GB, Primary Camera: 13 MP, f/2.2, autofocus, LED flash, Video: 1080p@30fps, Secondary Camera: 2 MP, f/2.2, WLAN: Wi-Fi 802.11 b/g/n, Wi-Fi Direct, hotspot, Bluetooth: v4.0, A2DP, LE, GPS, Infrared port, Radio, OS: Android 7.0 Nougat, Sensors: Accelerometer proximity Light, Battery: Li-Ion 4000 mAh battery
Напреден Филтер
Процесор Quad Core
Внатрешна Меморија 16GB
Големина на екран Од 4.6'' инчи до 5.0'' инчи
Рам 1GB
КАТАЛОЗИ И АКЦИИ
  • mob
  • laptop
  • tv
  • mali
  • ladenje
  • bela