Количина

Icon Направете нарачка преку телефон
*Сетек се од техника не одговара за технички грешки и слики што не соодествуваат со реалниот производ.
*Сите цени се со пресметан ДДВ.
*За сетек клуб кредит има 3% административен трошок.
UMI ROME X, 3G Smartphone Gold, 5.5" 2.5D IPS screen(1280*720px), Shell Material Metal, Dual SIM, Micro SD, 3G: WCDMA 900/2100MHz, CPU MTK6753, Cortex A53 octa core, 1.3GHz; GPU: Mali-T720, 1GB RAM, 8GB ROM, Dual camera Front: 2.0MP with flashlight for SELPHIE & Back: 8.0MP with flashlight, GPS, Bluetooth, WIFI 802.11 b/g/n, FM radio,Android 5.1 Lollipop, 2500mAh batery
Напреден Филтер
Процесор Octa Core
Внатрешна Меморија 8GB
Големина на екран Од 5.1'' инчи до 5.5'' инчи
Камера Предна и задна
Рам 1GB
КАТАЛОЗИ И АКЦИИ
  • mob
  • laptop
  • tv
  • mali
  • ladenje
  • bela