Бренд: Huawei
Краток опис: HUAWEI Mate 40 Pro Mystic Silver, 6.76" OLED capacitive Multitou
Достапност:
Шифра: 30591
Гаранција (дена): 720
Редовна Цена: 64,999 Ден.

КЛУБ ЦЕНА:

58,999 Ден.
24x КЛУБ рата: 2,702 Ден.
48x КЛУБ рата: 1,355 Ден.

Количина

Icon Нарачка преку телефон
*Сетек Сè од Техника не одговара за технички грешки и слики што не соодествуваат со реалниот производ.
*Сетек Сè од Техника го задржува правото за промена на цените без претходна најава.
*Сите цени се со пресметан ДДВ.
*За Сетек клуб кредитот има 3% административен трошок.
HUAWEI Mate 40 Pro Mystic Silver, 6.76" OLED capacitive Multitouch дисплај (~94.1% screen-to-body ratio), Резолуција 1344 x 2772 pixels, HDR10, Dual SIM, процесор Octa-core (1x3.13 GHz Cortex-A77 & 3x2.54 GHz Cortex-A77 & 4x2.05 GHz Cortex-A55), 256GB Внатрешна меморија, 8GB Рам Меморија меморија, чипсет HiSilicon Kirin 9000 5G (5 nm), графичка Mali-G78 MP24, Android 10.0, примарна камера: 50 MP (f/1.9 aperture) + 12MP (periscope telephoto) + 20MP (f/1.8 aperture) , секундарна камера Dual 13 MP f/2.4 + TOF 3D (depth/biometrics sensor), Dust and Водоотпорен Supported (IP68), Сензори: Face ID fingerprint (under display optical) accelerometer gyro proximity barometer compass color spectrum, GPS with A-GPS support, NM card slot, WiFi, NFC, GPRS, EDGE, USB 3.1, BT 5.2, бежично полнење 66W,Non-removable Li-Ion 4400 mAh батерија
Достапност по салони Сетек Прилеп
Достапност по салони Сетек Сити Мол
КАТАЛОЗИ И АКЦИИ
  • 555x180ss
  • 60Rati_555x180
  • 555-greenje
  • Levenhuk-mini-slider
  • AAR
  • SAMSUNG